Sözcü Plus Giriş

Nişantaşı’nda ünlü kafedeki saldırıyla ilgili önemli gelişme

Nişantaşı'ndaki ünlü bir kafede önceki akşam yaşanan saldırıya ilişkin işletmeci İzzet Çapa dahil 5 kişi gözaltına alındı

Güncellenme: 00:30, 01/04/2016
Nişantaşı’nda ünlü kafedeki saldırıyla ilgili önemli gelişme

Nişantaşı Teşvikiye Caddesi’nde önceki gün yaşanan ve Hakan Başaran isimli kişinin yaralandığı olayla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü soruşturma başlattı.

 Saldırıda bacağından vurulan Hakan Başaran'ın “Beni İzzet Çapa vurdurttu” şeklindeki ifadesine üzerine polis, ünlü işletmeci İzzet Çapa'nın da aralarında bulunduğu 5 kişiyi gözaltına aldı.

Bu arada, Emniyet yetkilileri, sol bacağından vurulan Hakan Başaran'ın, İzzet Çapa ve Şehmus Şerbetçi'nin şirketinde çalıştığını, aralarında henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan tartışma sonucu geçtiğimiz aylarda işten ayrıldığını iddia etti.

 

 

İzzet Çapa ve ortağı olduğu ileri sürülen Şeyhmuz Şerbetçi’nin, 1 ay önce de yine aynı konu nedeniyle Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekiplerine ifade verdiği öğrenildi.

İZZET ÇAPA OLAY SONRASI SÖZCÜ’YE KONUŞMUŞTU

Olay sonrası SÖZCÜ'nün ulaştığı İzzet Çapa, “söz konusu şahıs benim yanımda officeboy olarak çalışıyordu, bir süre önce kendisini işten çıkarmıştım” demişti. İzzet Çapa ayrıca, yaptığı açıklamada esprili bir şekilde, “Bu saldırıyı değil ama, Brüksel saldırısını ben gerçekleştirdim” diye sözlerine eklemişti.

Yayınlanma Tarihi:19:37,