Sözcü Plus Giriş

O müdür hakkında suç duyurusu!

Gökmen ULU
18:16 -
Karşıyaka Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu’nda Andımız’ı okumak isteyen öğrencilere izin vermeyip “Burası Dingo’nun ahırı mı” diyerek karşı çıkan okul müdürü Rahmi Önder Karamustafaoğlu hakkında Karşıyaka Adliyesi’nde suç duyurusunda bulunuldu.

Yapılan suç duyurusunun ardından Türkiye Liseliler Birliği basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamayı İzmir İl Yöneticisi Seyhan Karakaya yaptı. Eyleme Cumhuriyet Kadınları Derneği Karşıyaka Şubesi de destek verdi. ‘Andımız'ın okunmasına izin vermeyen müdür için altından kalkamayacağı bir söz söylemiştir’ diyen Seyhan Karakaya, “Buradan Karamustaoğlu'na cevabımızı veriyoruz. Ne bu okul, ne de bu vatanın tek karış toprağı dingonun ahırı değildir. Andımız'ı okuyan arkadaşlarımız bu vatanın geleceği olan Atatürkçü evlatlarıdır. Arkadaşlarımız, Cumhuriyet değerlerini savunmuşlardır. Karamustafaoğlu 'Talimat mı aldınız' demiş. Yıllardır Türk Gençliği’nin talimatı aldığı yer bellidir. Türk Gençliği talimatını, Gençliğe Hitabe'den, Andımız'dan, Bursa Nutku'ndan almaktadır” dedi.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCÜ

LOZAN'I SAVUNMAK, VATANI SAVUNMAKTIR

Lozan Barış Antlaşması hakkındaki tartışmalara da değinen Karakaya, “15 Temmuz'da ülkemiz büyük bir felaketin eşiğinden dönmüştür. Bütün vatanseverler bu girişimin karşısında dik bir duruş sergilemiştir. Rahmi Önder gibi şahıslar bu birliği, bu ruhu baltalamaktadır. Onların ağababaları ise Türk Milleti'nin büyük zaferi olan Lozan’a dil uzatmaktadır. Bugün Lozan’ı savunmak, vatanı savunmaktır. Bugün Andımız’ı okumak emperyalizmle vuruşmaktır. Andımız Türk Milletiyle, Türk Bayrağı ile birleşmektedir. Türk Gençliği'ni birleştirecek değerler Andımız'dır, Gençliğe Hitabe'dir, Mustafa Kemal Atatürk'tür . Andımızda geçen hiç bir cümle, hiçbir kelime ayrıştırıcı değildir. Aksine bütünüyle birleştiricidir” diye konuştu.

İLGİLİ HABEROkulda andımızı okumak isteyen öğrencilere müdürden tepkiOkulda andımızı okumak isteyen öğrencilere müdürden tepki

ADLİ TAHKİKAT BAŞLAYACAK

Cumhuriyet Kadınları Derneği Karşıyaka Şube Başkanı Işıl Caner “Öğretmen, Atatürk ilke ve devrimlerini öğretmekle yükümlüdür. Öğretmen, ‘Ne mutlu Türküm diyene' sözünü sınıflarda söyletmemek için bulunamaz. Milli Eğitim Bakanlığı'na sesleniyoruz” dedikten sonra okul müdürünün görevden alınmasını talep ettiklerini belirtti.

İLGİLİ HABER'Andımız'ı okutmayan müdüre ön inceleme‘Andımız’ı okutmayan müdüre ön inceleme

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more