Sözcü Plus Giriş

O teröristin Anıtkabir görüntüsü çıktı

Eryaman'daki operasyonda ölü ele geçirilen teröristin, Anıtkabir ile Türkiye Büyük Millet Meclisi eski binası civarında yaptığı keşif ve gözetleme faaliyetlerine ilişkin görüntüleri ortaya çıktı.

null
Güncellenme: 13:27, 19/10/2016
O teröristin Anıtkabir görüntüsü çıktı

Ankara'nın Eryaman semtindeki operasyonda ölü ele geçirilen ve canlı bomba eylemi yapmayı planladığı belirlenen İŞİD mensunu teröristin, 1992 Adana doğumlu ve Diyarbakır nüfusuna kayıtlı Ahmet Balık olduğu belirlendi.

FOTO:SÖZCÜ

FOTO:SÖZCÜ

Emniyet istihbarat birimlerinin takibinde olan teröristin, Anıtkabir ile Türkiye Büyük Millet Meclisi eski binası civarında yaptığı keşif ve gözetleme faaliyetlerine ilişkin görüntüleri de ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Anıtkabir ve eski TBMM önünde keşif yaptığı belirlenen bir kişiyi takibe aldı. Şüphelinin IŞİD üyesi olduğu ve Ankara'da canlı bomba eylemi gerçekleştireceği istihbaratını alan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bunun üzerine geniş çaplı çalışma başlattı. Sabah saatlerinde Eryaman'da bir eve düzenlenen operasyonda IŞİD üyesi terörist, girilen çatışma neticesinde ölü olarak ele geçirildi. Polis ekiplerinin “teslim ol” çağrısına uymayarak karşılık veren ve etkisiz hale getirilen teröristin Anıtkabir'de yaptığı keşif fotoğrafları da ortaya çıktı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından IŞİD üyesi teröristin kimliği de tespit edildi. Teröristin Adana doğumlu ve Diyarbakır nüfusuna kayıtlı 1992 doğumlu Ahmet B. olduğu belirlendi.

Olayın ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Gerekli açıklamaları Vali Bey gerçekleştirecektir. Burada çok detaya girmek istemiyorum. Bu meseleler yürüyor ve yürüyecektir. Buradaki tüm bilgileri valiliğimiz, hem kamuoyu hem de basınla açık bir şekilde paylaşmaktadır. Biz ancak meselenin hangi düsturda yürüdüğünü, hangi ölçekte gittiğini değerlendiririz. Her olay üzerinden bir değerlendirme yapmakta elbette ki bizi detayların içerisine çeker ki, biz mümkün olduğunca bu anlayışları genel ilke ve prensipler çerçevesinde yürütmek istiyoruz. O detaylar kamuoyu ile paylaşılacaktır” açıklamasını yapmıştı. (İHA)

İLGİLİ HABERTeröristin komşuları dehşet saatlerini anlattıTeröristin komşuları dehşet saatlerini anlattı

Yayınlanma Tarihi:13:07,