ÖAF sınav giriş belgesi alma – Güz dönemi vize sınavı ne zaman?

Hafta sonu yüz binlerce Açıköğretim Falüktesi öğrencisi ÖAF Güz dönemi vize sınavına girecek. Adayların sınava girmek için sınav giriş belgelerini alması gerekiyor.

ÖAF sınav giriş belgesi alma – Güz dönemi vize sınavı ne zaman?

2016 – 2016 eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte vize sınavları da geldi çattı. Açıköğretim Falüktesi öğrencileri ise AÖF Güz dönemi vize sınavlarına bu hafta sonu yani 26 – 27 Kasım tarihlerinde girecekler. Sınava giren adaylar mutlaka AÖF sınav giriş belgesini yanında bulundurmak zorunda…

ÖAF sınav giriş belgesini almak için aşağıdaki linke tıklayınız.

AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMA

SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

AÖF sınav giriş belgeleri, Anadolu Üniversitesi’nin resmi internet sitesi üzerinden yayınlanır. Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri, “Öğrenci Otomasyonu”na girdikleri bilgilerle sınav yerlerini öğrenebilirler ve sınav giriş belgesini alabilirler.

ÖĞRENCİLER İÇİN HATIRLATMALAR

Sınava gireceğiniz binayı, sınavdan en geç 1 gün önce görmeniz yararınıza olacaktır.

Sınava girebilmeniz için gerekli olan belgeleri sınava gitmeden önce mutlaka hazırlayın.

Sınava girebilmeniz için gerekli belgeler dışında, yanınızda kâğıt, kitap, defter, not vb. hiçbir doküman; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera vb. hiç bir iletişim, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazı; ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek hiç bir nesneye izin verilmemektedir.

Sınav saatinden 1 saat önce sınava gireceğiniz binanın kapısında hazır bulunun.

Sınavın ilk 15 dakikası dolduktan sonra, her ne sebeple olursa olsun hiçbir öğrenci sınava alınmamaktadır.
Sınavda yapacağınız işaretlemeler ve yazacağınız yazılar için yanınızda koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurunuz.

Cevap kâğıdı üzerine test grubunuzu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayı unutmayınız.

Test grubunu (kitapçık türünü) (A, B, C, D) kodlamayan veya birden fazla kodlama yapan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacaktır.

Sınavda hesap makinesi kullanabilirsiniz. Ancak, kullanacağınız makinede alfabetik tuş takımı (A, B, C, …) ve program yapılmasına, saklanmasına, çalıştırılmasına imkân veren EXE, STORE, RUN vb. tuşlar bulunmamalıdır. Aksi takdirde sınavınız ne yazık ki geçersiz sayılacaktır.

Resmi kıyafetle (kıtalarından izinli er ve erbaşlar haricinde) sınava giremezsiniz.

Sınav değerlendirilirken doğru cevaplarınızın sayısından yanlış cevaplarınızın sayısının dörtte biri düşülecek ve kalan sayı sınavla ilgili ham puanınız olacaktır. Bu nedenle, hakkında hiçbir fikriniz olmayan soruları boş bırakınız. Ancak, soruda verilen seçeneklerden birkaçını eleyebiliyorsanız kalanlar arasında doğru cevabı kestirmeye çalışmanız yararınıza olabilir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...