Öğrencisinin öğrencilerine karne hediyesi gönderdi

Öğrencisinin öğrencilerine karne hediyesi gönderdi

Öğrencisinin öğrencilerine karne hediyesi gönderdi

Azer DEMİR ŞEMDİNLİ (Hakkari), (DHA) – HAKKARİ`nin Şemdinli İlçesi`nde 15 yıl önce öğretmen olarak görev yapan Önder Yılan, ilkokul birinci sınıfta öğretmenliğini yaptığı ve şimdi vekil öğretmenlik yapan Jinda Taş`ın görev yaptığı okulun öğrencilerine karne hediyesi olarak kırtasiye malzemesi ve oyuncak gönderdi.
Şemdinli İlçesi’nin Altınsu Köyü Atatürk İlköğretim Okulu’nda 2001 yılında öğretmen olarak görev yapan Önder Yılan, tayini çıkınca Şemdinli`den ayrıldı. Yılan`ın, birinci sınıfı okuttuğu ve iletişimini hiç kopartmadığı Jinda Taş ise 2 yıllık okul öncesi bölümünden mezun olarak Şemdinli`nin Irak sınırında bulunan Gelişen Köyü Toklu Mezrası İlköğretim Okulu`nda vekil öğretmen olarak göreve başladı. Öğretmen Önder Yılan öğrencisi Jinda Taş`ı unutmayarak, görev yaptığı İstanbul Avcılar Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu`nda `Öğrencimin Öğrencilerine` isimli yardım kampanyası başlattı.
Başlatılan kampanya kapsamında, kısa sürede oyuncak ve kırtasiye malzemesi toplandı. Toplanan malzemeler ise karnelerin alındığı bugün Jinda Taş`ın görev yaptığı Gelişen Köyü Toklu Mezrası İlköğretim Okulu öğrencilerine karne hediyesi olarak dağıtıldı. Taş, ilkokul öğretmeni Önder Yılan`a teşekkür ederek, "Sosyal sorumluluk adına küçük dokunuşların,nasıl büyük bir dokunuşa dönüştüğünü gösterdikleri için başta 1. sınıf öğretmenim Önder Yılan ve çalıştığı okul İstanbul Avcılar Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ederim. Çocukların gözlerindeki mutluluklarda buluşmak dileğiyle" diye konuştu. Hediyelerini alan öğrenciler de yazı tahtasına `Teşekkürler Önder Hoca` yazarak Önder öğretmene teşekkür etti.
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...