Sözcü Plus Giriş

Ölen arkadaşları için lokma döktürdü

Ölen arkadaşları için lokma döktürdü

Güncellenme: 16:23, 21/03/2016
Ölen arkadaşları için lokma döktürdü

DENİZLİ'nin Pamukkale Üniversitesi Honaz Meslek Yüksekokulu öğrencileri, 1 hafta önce kansere yenik düşerek yaşamını yitiren arkadaşları, 20 yaşındaki Rabia Kaptan için okul bahçesinde lokma döktürdü. Gençler, aralarından ayrılan arkadaşlarının ının bulunduğu tişört giydi.
Honaz Meslek Yüksekokulu Muhasebe Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Rabia Kaptan, geçen hafta önce, bir süreden bu yana mücadele ettiği kan kanseri nedeniyle İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Aydın Çineli esnaf Mustafa Kaptan'ın kızı olan Rabia Kaptan, geçen hafta gözyaşları içinde memleketinde toprağa verildi. Genç kızın ölümü ailesi kadar okuldaki arkadaşlarını da üzüntüye boğdu.
Honaz Meslek Yüksekokulu öğrencileri genç yaşta yaşamını yitiren arkadaşları Rabia Kaptan için okulda lokma döktürdü. Okul bahçesinde 3 bin kişiye lokma dağıtıldı. Okula Rabia Kaptan'ın ı asılırken, arkadaşları da genç kızın ının olduğu tişörtleri giydi.
Rabia'nın derslerinde çok başarılı ve sevilen birisi olduğu söyleyen arkadaşları, "Arkadaşımız hayatının baharında yakalandığı hastalığa yenik düştü ve aramızdan ayrıldı. Onu unutmayacağız" dedi.

DHA