Sözcü Plus Giriş

Ölmüş kediden çanta yaptılar

Dehşet verici bu çanta Yeni Zelanda'da tasarlandı. Bin 400 dolara satılmak istenen çantayı müzayede sitesine koyan şirket, hayvan hakları savunucuları tarafından topa tutuldu. Bakın çantayı ne ile yaptılar!

12:44 -
Ölmüş kediden çanta yaptılar

Tüm dünyada hayvanseverler tarafından tepki çeken, gerçek hayvan derisi kullanılarak yapılan ürünlere, ‘yok artık’ dedirtecek bir yenisi daha eklendi. Yeni Zelandalı müzayede sitesi olan “Tread Me”, ölmüş kedilerin bedenlerinden ürettikleri çantayı satmaya kalkınca büyük tepki topladı. Çantaları bin 400 dolara satmak isteyen şirketin sözcüsü, bunun hayvanlara eziyet etmek olmadığını iddia etti.

Dehşet verici bu çantaları satan şirketin sözcüsü Logan Mudge, çantanın gayet sıradan bir çanta olduğu ve sadece hayvan derisi kullanılarak yapıldığı açıklamasını yaptı. Çantaların satışının durdurulması için harekete geçen Hayvanları Kurtarın Örgütü (Save Animals Organization), bunun bir vahşet olduğunu ve sıradan bir çanta olarak görülemeyeceğini savundu. Örgüt, “aynı şekilde ölmüş insan kafası kullanarak da çanta üretin. Bakın o zaman nasıl bir tepkiyle karşılaşacaksınız” şeklinde tepki gösterdi.

Son güncelleme: 12:46 21.09.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more