Oto kiralamacısı, otomobiliyle kaza yapan müşterisini kaçırıp zorla senet imzalatmış

Oto kiralamacısı, otomobiliyle kaza yapan müşterisini kaçırıp zorla senet imzalatmış

Oto kiralamacısı, otomobiliyle kaza yapan müşterisini kaçırıp zorla senet imzalatmış

KONYA'da 29 yaşındaki Orhan Ç., işyerinden kiraladığı otomobille hasarlı kaza yapan 20 yaşındaki İbrahim C.,’yi, araçta neden olduğu hasarın parasını vermediği gerekçesiyle kaçırıp işkence yaptıktan sonra zorla senet imzalattırdığı iddiasıyla gözaltına alındı.
Olay, 14 Mayıs günü merkez Meram ilçesi Kirazlı Mahallesi'nde meydana geldi. Esnaf, İbrahim C., 5 Ocak günü daha önceden de araç kiraladığı Orhan Ç.'nin çalıştırdığı iş yerinden yine otomobil kiraladı. İbrahim C., kiraladığı araçla yaralamalı trafik kazasına karıştı. Orhan Ç., otomobilin kasko ve sigortasının olmadığını belirterek İbrahim C.'den aracın tamir masrafı olarak 15 bin lira istedi. İbrahim C., 15 bin lirayı Orhan Ç.'ye verdi. Ancak, bir süre sonra Orhan Ç., 3 bin lira daha borcu olduğunu söyleyip İbrahim C.’den tekrar para istedi. Bu borcu kabul etmeyen İbrahim C. ile araları bozulan Orhan Ç. iddiaya göre bu kez 20 bin lira vermesini istedi. İbrahim C.'nin bu istekleri kabul etmemesi üzerine iki kişi arasında husumet başladı. 
İbrahim C., internet bankacılığı üzerinden araştırma yaptığı sırada kendi adına Mart ve Nisan aylarında kimlik bilgileri kullanılarak kredi başvurusunda bulunulduğu bilgisine ulaştı. Ancak, banka onay vermediği için kredinin çekilemediğini belirledi. Yaptığı araştırmada iddiaya göre, kredi başvurularının aralarında husumet bulunan Orhan Ç. tarafından yapıldığını öğrendi.
KAÇIRIP BOŞ ARAZİLE GÖTÜRDÜLER 
İddiaya göre 14 Mayıs günü tanımadığı bir kişi tarafından cep telefonundan aranan İbrahim C., kendisine Orhan Ç. ile aralarındaki husumet nedeniyle arabuluculuk yapacağını söylen kişiyle evinin yakınlarındaki bir caminin önünde buluştu. İbrahim C. verilen adrese geldiğinde Orhan Ç. ve bir grup arkadaşı tarafından dövülerek otomobile bindirildi. Issız bir yere götürüldüğü belirtilen İbrahim C. ayakları bağlanarak dövüldü, ustura ile vücudunda kesikler atıldı. Orhan Ç.'nin İbrahim C.'ye zorla 3 boş senet imzalattırdığı, daha sonra silah göstererek senetler karşılığı kendisine 50 bin lira getirmesini ve bu şehri terk etmesini istediği ileri sürüldü. Şüpheli Orhan Ç. polise gidilmesi durumunda İbrahim C. ve ailesini öldürmekle tehdit etti. Bu istekleri kabul ettiğini belirten İbrahim C., şüpheliler tarafından şehir merkezine bırakıldı. 
POLİSE ŞİKAYETTE BULUNDU 
İbrahim C.'nin polise gidip darp raporuyla yaşadıklarını anlatması üzerine polis çalışma başlattı. Ekipler 1 haftalık çalışma sonrası şüpheli Orhan Ç.'yi dün akşam saatlerinde kent merkezinde gezerken yakalayarak gözaltına aldı. Poliste yapılan sorgusunda suçunu kabul ettiği iddia edilen Orhan Ç. sorgusunun ardından yağma, kasten yaralama, tehdit, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, başkasına ait kimlik bilgilerini kullanma suçlarından adliyeye çıkarılacak. 

 

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...