Sözcü Plus Giriş

ÇARPIP KAÇAN SÜRÜCÜ ALKOLLÜ ÇIKTI
İzmir'in Konak İlçesi'nde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle arkadaşlarıyla eğlendikten sonra, anneannesi Münire Uncu ve dedesi Coşkun Uncu ile yaşadığı eve dönerken, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nda yolun karşısına geçmeye çalışan 16 yaşındaki Ömer Çağrı Gök'e çarparak ölümüne neden olan ve kaza yerinden kaçan sürücü yakalandı.
Gaziemir'deki bir reklam ajansında çalışan 26 yaşındaki C.K., yönetimindeki 35 V 9911 plakalı otomobille Gaziemir Sevgi Mahallesi'nde Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından kovalamaca sonucu durdurulup, gözaltına alındı. Yapılan kontrolde C.K.'nın 0.75 promil alkollü olduğu ortaya çıktı. C.K.'nın alkollü için kaza yerinde durmayıp, kaçtığını söylediği belirtildi. C.K.'nın, işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği bildirildi.
AİLESİ VE SEVENLERİ ÜZÜNTÜYE BOĞULDU
Alsancak Nevvar – Salih İşgören Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde eğitim gören 10'uncu sınıf öğrencisi Ömer Çağrı Gök'ün, annesi Senem ve taksi şoförü babası Emre Gök'ün bir süredir ayrı yaşadığı, liseli genç ile 10 yaşındaki kardeşi Arda Gök'ün de anneanne ve dedelerinin evinde kaldıkları öğrenildi. Kaza haberini alan liseli gencin ailesi ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Ölen gencin ailesi, çevredeki bazı görgü tanıklarının iki otomobili yarışırken gördüklerini söylediğini belirtirken, polis yetkilileri henüz böyle bir tespitin yapılamadığını kaydetti.

DHA