Sözcü Plus Giriş

Parfüm imalathanesinde 10 bin şişe sahte içki çıktı!

İstanbul Polisi son dönemlerin en büyük sahte içki operasyonuna imza attı. Parfüm imal edilen bir işyerine düzenlenen baskında, parfüm yerine 5 bin 500 ton alkol ve 10 bin şişe sahte rakı ve viski ele geçirildi. Geçtiğimiz yıl sebep olduğu ölümlerle gündeme gelen sahte rakıların bulunduğu imalathanenin şifreli sistemle korunduğu öğrenildi.

Habip ATAM
Güncellenme: 23:36, 20/10/2016
Parfüm imalathanesinde 10 bin şişe sahte içki çıktı!

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, bir paefüm imalathanesinde sahte içki üretildiği bilgisi üzerine harekete geçti. Güvenlik Şube ekipleri, belirtilen işyerini takibe aldı.

İşyerlerinde üretilen sahte içkilerin, gece sevk edildiğini belşrleyen ekipler operasyon kararı aldı. Sabah saatlerinde düzenlenen baskınla İmalathaneye giren ekipler, arama yaptı.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

“GİRMEK YASAK”

İmalathanenin giriş katının parfüm imalatı için kullanıldığını gören ekipler, “Girilmesi yasaktır” yazılı bir bölüme geçince, üst kata çıkan bir merdivenle karşılaşıldı. Polis ekipleri üst kata çıkınca, elektronik kilit sistemli bir çelik kapı bulundu.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

Açma butonuna basan polis, kapıyı bir türlü açamadı. Elektrik devrelerine bakılan kapının bir tür şifreleme yoluyla açıldığı tespit edildi. Sistemi çözen polis içeriye girmeyi başardı.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

5 BİN 500 LİTRE ALKOL

Kapıyı açan ekipler içeride yapılan aramalarda geçtiğimiz yıl 30’dan fazla kişinin ölümüne sebep olması sebebiyle gündeme gelen sahte mastika rakı ve viskilerden oluşan 10 bin 18 şişe sahte içki, 5 bin 500 litre alkol, 32 bin 887 boş şişe, 6 buçuk milyon etiket, 440 bin 200  alkol şişesi kapağı, ele geçirildi. Sahte içkileri üreten M.A gözaltına alındı. Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen M.A tutuklanarak cezaevine gönderildi.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

Yayınlanma Tarihi:20:35,