Patlayıcı ile 4 askeri şehit eden PKK’lı terörist tutuklandı

Hakkari'de yerleştirdiği el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesiyle 4 askeri şehit eden ve 1 yüzbaşının yaralanmasına neden olan PKK'lı terörist İstanbul'da yakalanarak getirildiği Hakkari'de tutuklandı.

Patlayıcı ile 4 askeri şehit eden PKK’lı terörist tutuklandı

Hakkari’de yakalanan PKK’lı teröristlerin ifadeleri doğrultusunda çalışma yürüten güvenlik güçleri 24 Haziran 2016’da Hakkari-Çukurca karayolu Ceylanlı Köyü Ganizark Tepe bölgesinde döşediği el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mustafa Gevrek, Jandarma Uzman Çavuşlar Ali Danıyar, Harun Koçak ve Jandarma Uzman Onbaşı Kerim Örtücü’nün şehit olduğu, Jandarma Yüzbaşı Erkan Bozyel’in yaralandığı saldırıyı gerçekleştiren PKK’lı terörist Emin Nevroz Korkmaz, İstanbul’da yakalandı. Hakkari’ye getirilerek sorgulanan PKK’lı terörist Korkmaz, olaya karıştığını itiraf etti.

Bugün mahkemeye çıkarılan PKK’lı terörist Korkmaz, ‘terör örgütü üyesi olmak, terör örgütü içerisinde silahlı eylem ve faaliyetlerde bulunmak, silahlı olarak kasten adam öldürmek ve silahlı olarak kasten adam öldürmeye tam teşebbüs’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...