Sözcü Plus Giriş

PKK ve FETÖ, AKP’yi kandırdı yine’ kandırıldım’ diyebilirler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, SÖZCÜ Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz, yazarımız Bekir Coşkun ve muhabirimiz Başak Kaya ile görüştü.

04:53 -
PKK ve FETÖ, AKP’yi kandırdı yine’ kandırıldım’ diyebilirler

CHP lideri SÖZCÜ'ye, AKP hükümetinin ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın toplumun önüne yine ‘Kandırıldık' diye çıkacağını söyledi. Kılıçdaroğlu, sarayla pazarlık yapmakla suçlanan MHP lideri Devlet Bahçeli için ise, ‘'Devlet Bey'in, Türkiye'nin bekası konusunda duyarlı olduğunu biliyorum” dedi. CHP lideri, ‘'Başkanlık sistemi gelirse, siz de başkan adayı olacak mısınız?'' sorusuna da güldü ve “O sistemin geleceğine inanmıyorum” cevabını verdi. CHP lideri Kılıçdaroğlu SÖZCÜ'ye şu çarpıcı açıklamaları yaptı:

01kemalbey30cm

YİNE KANDIRILMASINLAR: (15 Temmuz sonrası hükümet ‘Kandırıldık' dedi. Bu süreçte pek çok operasyon yapıldı yine ‘kandırılmaları' riskini görüyor musunuz?) AKP kesinlikle karşımıza yine kandırıldık diye çıkabilir. Her gelenin kandırdığı bir yapıyı, bir başkası niye kandırmasın ki? IŞİD kandırdı, PKK kandırdı, FETÖ kandırdı. Bir başkası gelip o da kandırabilir. Yine ‘kandırıldım' diye rahatlıkla konuşabilirler.

BAHÇELİ'YE İNCE MESAJ: MHP lideri Bahçeli ile hükümet arasında başkanlık sistemiyle ilgili görüşmeler var. Başkanlık Türkiye'nin bölünmesidir. Devlet Bahçeli'nin de Türkiye'nin bekası konusunda duyarlı bir siyaset adamı olduğunu biliyorum. Benim bu aşamada Bahçeli ile bir temasım olmadı.

CHP NE YAPACAK?: Biz, sağlıklı işleyen güçlü bir parlamenter sistem için nelerin yapılması gerektiğini toplumun önüne koyacağız. Akademisyenlerle bir araya gelerek daha güçlü bir parlamenter sistemin nasıl inşa edileceğini açıklayacağız. Demokrasiden, özgürlüklerden, hukukun üstünlüğünden yana olan bütün sivil oluşumlara destek olmak bizim görevimiz.

Odasına Rus ressamın Atatürk portresini astı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Merkez'deki makam odasına yeni bir Atatürk portresi astı. Kendisine hediye olarak getirilen Atatürk portresinin özelliği ise Rus bir ressam tarafından fırça kullanılmadan parmakla boyama tekniğiyle yapılmış olması.

10ataturkportrekilicdar15cm

Kılıçdaroğlu tabloyu çok beğendiği için kartpostal olarak da bastırdı ve CHP Gençlik Kolları üyelerine yolladı. Kılıçdaroğlu'nun mal varlığı arasında da aralarında Fikret Otyam, Nuri Abaç gibi ünlü ressamların eserlerinden oluşan 8 parçalık minik bir resim koleksiyonu da bulunuyor.
ANKARA-SÖZCÜ

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more