Sözcü Plus Giriş

PKK’nın gençlik yapılanmasına TEM darbesi

İstanbul TEM Polisi, bölücü terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanmasına yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda 9 şüpheliyi gözaltına aldı. Şüphelilerin sokak eylemlerinin yönetici ve yönlendiricileri olduğu öğrenildi.

Habip ATAM
Güncellenme: 13:28, 20/10/2016
PKK’nın gençlik yapılanmasına TEM darbesi

İstanbul Emniyeti'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, terör örgütü PKK/KCK'nın gençlik yapılanmasını ortaya çıkarmak için, önceki hafta çalışma başlattı. Bazı isimlere ulaşan TEM ekipleri, hain örgütün propagandasını yapan ve şehir ve sokak eylemlerinde yer alan DGH (Devrimci Gençlik Hareketi) üyelerini belirlemek için teknik ve fiziki takip çalışması yaptı. Araştırmalarda eylemleri yöneten ve yönlendiren 9 şüpheliye ulaşıldı. DGH içerisinde faaliyetlerde etkin oldukları belirlenen şüphelilerin yakalanması için operasyon kararı verildi.

DOKUZU DA YAKALANDI

Terörle Mücadele Operasyon Timi ve Özel Harekat ekipleri eş zamanlı olarak Sultangazi'de belirlenen adreslere girdi. Geniş güvenlik önlemleri altında yapılan baskınlarda, 9 şüpheli de gözaltına alındı. Aramalarda, 1 tabanca, 102 fişek, örgütsel doküman ve dijital malzemeler ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünden geçirildikten sonra, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.