Sözcü Plus Giriş

Polis ve askerlere mektup

Polis ve askerlere mektup

Güncellenme: 18:34, 18/01/2016
Polis ve askerlere mektup

GÖLCÜK (Kocaeli), (DHA) – KOCAELİ`nin Gölcük İlçesi`nde, AK Parti teşkilatının Güneydoğu`da görev yapan asker ve polislere moral vermek amacıyla düzenlediği mektup kampanyasına yüzlerce kişi katıldı. Partililer, Diyarbakır`ın Sur İlçesi`ne giderek mektupları polis ve askerlere verecek.
AK Parti Gölcük İlçe Başkanlığı, Güneydoğu`da görev yapan polis ve askerlere moral vermek amacıyla yaklaşık 15 gün önce mektup kampanyası başlattı. Gölcük halkı ve çocukların yazdığı mektuplar, AK Parti İlçe Başkanlığı`nda toplandı. Perşembe günü Diyarbakır`ın Sur İlçesi`ne gidecek partililer mektupları polis ve askerlere verecek. Bugün, AK Parti İlçe Başkanlığı`nda yapılan törene Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, partililer, mektupları yazan öğrenciler ve velileri katıldı. Çocukların, resimlerle süsleyerek yazdıkları mektuplarda canlarının güvenliğini sağlayan asker ve polislere güvendiklerini belirtmeleri okunurken, duygusal anlar yaşandı.
AK Parti İlçe Başkanı İdris Alp perşembe günü partililerle birlikte Diyarbakır`ın Sur İlçesi`ne giderek mektupları asker ve polislere teslim edeceklerini belirterek, "Bunu onurlu bir görev olarak kabul ediyoruz. Ülkemizi kimse bölemez, kimse bunu aklından bile geçiremez. Biz hendekleri aşarak, Sur ilçesine giderek, geleceğin akademisyenleri olan bu çocukların askerimize ve polisimize yazdıkları mektupları, Türk bayrağı ve Kuran-ı Kerim ile birlikte teslim edeceğiz" dedi.
Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ülkemizin zor bir imtihandan geçtiğini söyleyerek, "Bu anlamlı kampanya ile askerlerimizin polislerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha göstermiş bulunuyoruz. Çocuklarımızın yazdığı mektuplar son derece anlamlı ve manidar olmuştur. Bizler burada bazılarını okuduk ve fazlasıyla duygulandık. Eminim ki vatani görevlerini yapan askerlerimiz polislerimiz bu mektupları alınca büyük moral ve duygu yoğunluğu yaşayacaktır" diye konuştu.
DHA