Sözcü Plus Giriş

Prof. Erkan İbiş’ten hakkındaki iddialara açıklama

Rektör İbiş: Benim ve eşimin muvazalı işlemi bulunmamaktadır, iddialar asılsız, rektörlük seçimi öncesinde algı operasyonu yapılıyor.

Sözcü Ankara
Güncellenme: 14:06, 23/06/2016
Prof. Erkan İbiş’ten hakkındaki iddialara açıklama

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof Erkan İbiş, eşi ve kendisiyle ilgili çıkan “Rektörün müthiş cinliği, 45 taşınmazı düşük bedelle eşine devretti” haberiyle ilgili açıklama yaptı. Prof İbiş, 2012 yılından beri rektörlük görevini yürüttüğünü, önümüzdeki ay seçim olacağını hatırlatarak, bu iddiaların ‘rektörlük seçimleri öncesi yapılan bir algı operasyonu olduğunu' belirtti.

İDDİALAR ASILSIZ

İbiş, açıklamasında şunları ifade etti: “Bu iddialarınız asılsızdır. Benim ne haberinizde geçen şirketlerde ne de başka bir şirkette ortaklığım, yönetim kurulu üyeliğim ya da herhangi bir ad altında görevim bulunmamaktadır. Eşimin de haberde geçen SPU isimli bir şirketi olmadığı gibi termal devremülk, inşaat işleri ile uğraşan herhangi bir şirketle de ortalığı ya da ilgisi bulunmamaktadır.”

MUVAZAALI İŞLEM YOK

Eşi Nebahat İbiş'in sahibi olduğu iki adet dubleksi 29 Temmuz 2013'te sattığını, bedelinin şirket tarafından nakit ödenmeyince karşılığında devremülk alındığını hatırlatan Rektör İbiş, “Satış işlemi rayice ve usule uygun bir işlem olup herhangi bir şekilde muvazaa bulunmamaktadır. Benim ve eşimin hiçbir şekilde muvazaalı ya da hukuka aykırı bir işlem ve eylemi bulunmamaktadır. Bunun dışında, bu şirketten ne benim, ne de eşim adına satış, bağış ya da herhangi bir ad altında menkul ya da gayrimenkul mal geçişi olmamıştır. Bu haberiniz okuyucuda yanlış intiba yaratarak benim ve eşimin itibarını zedelemekte, kamuoyunu da yanlış yönlendirmektedir” dedi.

Yayınlanma Tarihi:14:04,