Sözcü Plus Giriş

PYD Hatay`dan da vuruldu – yeniden

PYD Hatay`dan da vuruldu - yeniden

Güncellenme: 13:15, 19/02/2016
PYD Hatay`dan da vuruldu – yeniden

Sayın Yazıişleri müdürlerine
`Kırıkhan`dan atılan füzelerle PYD vuruldu` başlıklı haber, kaynağından yapılan düzeltme ve ek bilgilerle yeniden geçildi.
————-
YENİDEN

A.Vasi KÖSE KIRIKHAN (Hatay), (DHA) – SURİYE`deki PYD hedefleri, Kilis`ten sonra, Hatay`dan da ilk kez ateşlenen fırtına obüsleriyle vuruldu.
Hatay`ın Kırıkhan İlçesi`nde konuşlu hava savunma sistemlerinin bulunduğu bölgede ilk olarak dün saat 22.00 sıralarında Suriye`nin Afrin kenti ve civarındaki PYD noktalarına top atışı yapıldı. Aynı noktadan bugün sabahın erken saatlerinde de yine top atışı sesleri duyuldu.
OBÜSLERLE VURULDU
Atışların hava radar sistemlerinden yapıldığı sanılırken, aynı bölgede ırtına obüslerinin de konuşlandırıldığı ve Suriye`deki PYD`ye ait stratejik noktaların obüslerle vurulduğu bildirildi.
Kırıkhan`dan, Suriye`de PYD`nin kontrolündeki Afrin`in Cindere bölgesinde bulunan, sınıra kuş uçuşu yaklaşık 15 kilometre uzaklıktaki PYD`ye ait tesislere toplam 5 atış yapıldığı anlaşıldı. Böylece PYD kontrolündeki Afrin, Kilis`ten yapılan atışların yanısıra güneyindeki Hatay`dan ilk kez vurulmuş oldu.
ORGENERAL ÜNAL İNCELEME YAPMIŞTI
Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Abidin Ünal, önceki hafta güney sınırlarımızdaki incelemeleri sırasında bu bölgeyi de gezmiş, HAWK Batarya Komutanlığını ziyaret etmişti. Hava Savunma Komutanı Hava Korgeneral Nihat Kökmen ile 10 Şubat`ta bölgeyi ziyaret eden Orgeneral Ünal`ın ayrılışından sonra, burada hakim bir tepeye obüsler de yerleştirilmişti.
DHA