Raybüs, traktörü biçti: 2 ölü

Sivas'ın Ulaş İlçesi'nde, kontrolsüz hemzemin geçitte raybüsün çarptığı traktördeki 2 çocuk hayatını kaybetti.

Raybüs, traktörü biçti: 2 ölü

Kaza, saat 20.10 sıralarında Ulaş İlçesi yakınlarında, Baharözü köyü yol ayrımındaki kontrolsüz hemzemin geçitte meydana geldi. Sivas’tan, içerisindeki 70 yolcusuyla Divriği İlçesi’ne giden, makinistliği Nuh Akkaya’nın, yardımcı makinistliğinin ise Hüseyin Çiğdem’in yaptığı TCDD’ye ait 42104 sayılı sefer sayılı raybüs, 15 yaşındaki Mustafa Mutlu yönetimindeki traktöre çarptı.

Kazada, Baharözü Köyü nüfusuna kayıtlı Mustafa Mutlu ile Karaca Köyü nüfusuna kayıtlı 14 yaşındaki Abdullah Cengi olay yerinde yaşamını yitirdi.

ABDULLAH CENGİ

ABDULLAH CENGİ

Kazanın ardından olay yerine jandarma ve kurtarma ekipleri sevk edildi. Kazayı duyup olay yerine gelen gençlerin yakınları, sinir krizleri geçirdi.
Cesetler, Ulaş Belediyesi’ne ait cenaze aracıyla otopsi yapılmak üzere Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

MUSTAFA MUTLU

MUSTAFA MUTLU

Hasar görerek, raydan çıkan raybüsteki yolculardan Sezgin Aşçı, “Uzun süreli bir kornadan sonra büyük bir ses duyduk. Kaza olduğunu anladık ve hepimiz panikledik. Sonra makinist dışarı çıtı, kafasında ve yüzünde cam parçaları vardı. Bayağı bir korktuk, hala sürükleniyorduk o sırada. Fren yaparak bulunduğumuz noktaya kadar sürüklendik” dedi. DHA


Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...