Zafer Bayramı töreninde şehit ailesine ‘Şehadet Belgesi’ verildi

Rize'de yapılan 30 Ağustos Zafer Bayramı töreninde, duygusal anlar yaşandı. Oğlunu henüz 2 ay önce terör saldırısı nedeniyle kaybetmiş olan Filiz Aytemiz, taze acısıyla törene katılırken gözyaşlarını tutamadı.

Zafer Bayramı töreninde şehit ailesine ‘Şehadet Belgesi’ verildi

30 Ağustos Zafer Bayramı, tüm Türkiye’de çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Rize’deki tören duygulu anlara sahne oldu. Törende 26 Haziran'da Diyarbakır'ın Lice İlçesi kırsalında hain terör saldırısı sonucu şehit düşen 28 yaşındaki Uzman Çavuş Emrah Aytemiz'in ailesine ‘Şehadet Beratı’ verildi. Şehit annesi Filiz Aytemiz, törende gözyaşlarını tutamazken, bütün askerler için dua ettiğini söyledi.

RİZE-30-AGUSTOS

FOTO: DHA

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törene Rize Valisi Erdoğan Bektaş ,İl Jandarma Alay Komutanı Albay Semih Coşkun, Belediye Başkanı Reşat Kasap ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Atatürk anıtına çelenk konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören sırasında CHP Rize İl Başkanlığı heyeti de anıta çelenk sundu, ardından töreni izlemeden alandan ayrıldı.

Törende konuşan Yarbay Adem Can, son dönemdeki iç ve dış gelişmelerin Türk varlığı, birliği ve dirliğine yönelik tehditleri tüm çıplaklığı ile gözler önüne serdiğini belirterek, 15 Temmuz darbe girişimine değindi ve şunları söyledi:
“Gerek içeride, gerek dışarıda aldıkları destek ve kurdukları küresel şer ittifakları ile birlik ve bütünlüğümüze saldırmaya devam eden söz konusu odakların bürünebilecekleri dehşet verici kisveler ve kullandıkları yöntemler, 15 Temmuz kalkışmasında ortaya çıkmıştır. Ne mutlu ki devlet ve milletin tüm kurumları ile uyum içerisinde ortaya koyduğu cansiperane duruşla hain emellerine ulaşmaları bir kez daha engellenmiştir. Tüm dünya görmeli ve anlamalıdır ki tarih yine tekerrür edecek, ilelebet payidar kalacak yüce Türk milleti bu tür hain saldırılara var olduğu sürece asla geçit vermeyecektir. “

RİZE-ZAFER-BAYRAMI

FOTO:DHA

“KEŞKE OĞLUM SAĞ OLSAYDI”

EMRAH-AYTEMİZ

26 Haziran’da Diyarbakır’ın Lice İlçesi kırsalında hain terör saldırısı sonucu şehit düşen 28 yaşındaki Uzman Çavuş Emrah Aytemiz FOTO:İHA

Törene davet edilen Rizeli şehit Uzman Çavuş Emrah Aytemiz'in annesi Filiz, babası Hüseyin ile kız kardeşi Meltem Aytemiz'e, Rize Valisi Erdoğan Bektaş tarafından Jandarma Genel Komutanlığı'nca gönderilen Şehadet Beratı verildi. Anne Filiz Aytemiz, oğlunun şehadet beratına sarılarak ağladı. Tören, resmi geçitle sona erdi.

filiz-aytemiz

Törenin sonunda aldığı berata sarılan Filiz Aytemiz, “Keşke oğlum sağ olsaydı. Allah kalan bütün askerlerimizi korusun. Hep onlar için dua ediyorum. Askerleri görünce oğlumu hatırlıyorum. Benim oğlum gitti, onlar benim oğlum” dedi.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...