RTEÜ bölüm ikincisi, ödülünü kucağındaki kızı ile aldı

RTEÜ bölüm ikincisi, ödülünü kucağındaki kızı ile aldı

RTEÜ bölüm ikincisi, ödülünü kucağındaki kızı ile aldı

– RİZE, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde (RTEÜ) mezuniyet töreni düzenlendi. İlahiyat Fakültesi'ni ikinci olarak bitiren Refika Yılmaz, ödülü için sahneye kucağındaki 2 yaşındaki kızı Sıla Yılmaz ile çıkınca büyük alkış aldı. 
Üniversite Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Rize Vali Vekili Mehmet Kurt, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap ile çevre illerdeki üniversitelerden rektörler,  akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Törende konuşan RTEÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, 10’uncu kuruluş yıldönümünü kutladıkları üniversiteyle ilgili bilgi verdi, 977 öğretim elemanı ve 18 bin öğrenci ile büyük bir aile olduklarını söyledi. Karaman, “10 yılda 31 bin 414 öğrenci mezun verdik. Bu yıl ise 16 farklı akademik bölüm ile 28 farklı programdan 6 bin dolayında öğrencimiz mezun oldu. Bu yılı oldukça başarılı ve huzurlu geçirdik. Bazı üniversitelerde meydana gelen istenmeyen olaylar bizim üniversitemizde yaşanmadı. Huzurlu bir eğitim dönemi geçirmemize katkısı olan başta öğrencilerimiz olmak üzere akademik ve idari personelimiz ile Rize halkına teşekkür ediyorum” dedi.
KUCAĞINDA KIZIYLA ÖDÜLÜNÜ ALDI
Törende üniversiteyi derece ile bitiren öğrencilere ödülleri verildi. İlahiyat Fakültesi’ni ikincilikle bitiren ve sahneye 2 yaşındaki kızı Sıla Yılmaz ile çıkan Refike Yılmaz, ödülünü İl Jandarma Komutanı Albay Semih Coşkun’dan alırken alkışlandı. Tören sahnede öğrenci andının okunması ve kep atma ile sona erdi.

DHA