Rus savaş gemisi İstanbul Boğazı’ndan bu kez güvertedeki Rus askerleriyle geçti

Rus Donanması'na ait 868 borda numaralı "Pytlivy" isimli savaş gemisi İstanbul Boğazı'ndan geçerek Marmara Denizi'ne açıldı.

Rus savaş gemisi İstanbul Boğazı’ndan bu kez güvertedeki Rus askerleriyle geçti

Karadeniz’den saat 09.00 sıralarında İstanbul Boğazı’na giriş yapan Rus savaş gemisi, 10.30 sıralarında geçişini tamamlayarak Marmara Denizi’ne açıldı.

FOTO: DHA

Rus askeri personelin geminin güvertesinde sıra halinde dizildiği sırada, bir asker de bu anları kamera ile kayda aldı. (FOTO: DHA)

 

RUS ASKERİ PERSONEL GÜVERTEDE, KAMERA KAYITTA

Rus savaş gemisinin boğazdan geçişi sırasında, Rus askeri personelin geminin güvertesinde sıra halinde dizildiği ve bir askerin de bu anları kamera ile kayda aldığı görüldü.

FOTO: DHA

FOTO: DHA

Yaklaşık bir saatte boğaz geçişini tamamlayan savaş gemisi güvenlik birimleri tarafından Marmara Denizi’ne kadar takip edildi. Savaş gemisinin Çanakkale Boğazı’ndan Ege Denizi’ne açılması  bekleniyor.

rus-asker-savas-gemisi-bogaz-fuze-880
Rus savaş gemisi Caesar Kunikov’un geçtiğimiz Aralık ayında İstanbul Boğazı’ndan geçişi sırasında, gemideki bir askerin omzunda füze taşıması büyük tepki toplamıştı. Rus askerin bu hareketi ‘provokasyon’ olarak yorumlanmıştı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...