Rüzgar Çetin tutuklandı (2)

Rüzgar Çetin tutuklandı (2)

Rüzgar Çetin tutuklandı (2)

Ümit TÜRK – Serpil KIRKESER İSTANBUL, (DHA) BEŞİKTAŞ`ta 1 polis memurunun şehit olduğu, 1 polis memurunun ise yaralandığı trafik kazasına ilişkin gözaltına alınan ve mahkeme sevk edilen ünlü yönetmen Sinan Çetin`in oğlu Rüzgar Çetin "bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne, bir kişinin yaralanmasına sebep olmak" suçundan tutuklandı.
Emniyetteki işlemlerinin ardından sabah saatlerinde Çağlayan`da bulunan İstanbul Adalet Sarayı`na getirilen Rüzgar Çetin soruşturma savcısının bulunduğu 6. kata çıkarıldı. Rüzgar Çetin`in savcılıktaki işlemleri yaklaşık 2 saat sürdü.
SAVCILIK TUTUKLANSIN DEDİ, MAHKEME TUTUKLADI
Soruşturma savcısı İsa Dalgıç, Rüzgar Çetin`i "tutuklama" talebiyle İstanbul Nöbetçi 8.Sulh Ceza Hakimliği`ne sevk etti. Hakimlik Rüzgar Çetin`in "Bilinçli taksirle bir kişinin ölümüne bir kişinin yaralanmasına neden olma" suçundan tutuklanmasına karar verdi.
AVUKATIN EMNİYET KEMERİ SAVUNMASI
Rüzgar Çetin hakimlikte verdiği ifadesinde, "Orta şerit boştu. Oraya girmek için manevra yaptım. Araç kaydı. Kaza yaptım. Çok pişmanım" dediği öğrenildi. Çetin`in avukatının da yaptığı savunmada kazada hayatını kaybeden polis memurunun emniyet kemerinin takılı olmadığı, takılı olsaydı kazanın ölümle sonuçlanmayacağını ileri sürdüğü öğrenildi.
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...