Sözcü Plus Giriş

`Şafak Pavey Gençlik Merkezi` törenle açıldı

`Şafak Pavey Gençlik Merkezi` törenle açıldı

Güncellenme: 20:54, 20/02/2016
`Şafak Pavey Gençlik Merkezi` törenle açıldı

DİKİLİ,(İzmir),(DHA) – İZMİR`in Dikili İlçesi`nde, Dikili Belediyesi tarafından yapımı gerçekleştirilen ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Şafak Pavey`in isminin verildiği Gençlik Merkezi  törenle hizmete açıldı. 
Dikili Belediyesi tarafından yapılan Şafak Pavey Gençlik Merkezi`nin açılışına CHP Genel Başkan Yardımcısı Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, CHP İzmir Milletvekili Özcan Purçu, Parti Meclis Üyesi Mustafa Moroğlu, Yönetim Disiplin Kurulu Üyesi Mahir Polat, CHP İzmir İl Başkanı Alaaddin Yüksel, Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ve Dikilili vatandaşlar katıldı. 
Törende açılış konuşmasını yapan Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, "Yerel yönetime seçildiğimizde gençlerimiz için çalışmalar yapacağımızı belirtmiştik, bunlardan birisi de gençlerimizin kültür ve sanat faaliyetlerini sürdürecekleri bir Gençlik Merkezi ve çocuklarımızı bilime özendirecek bir tesis kurmaktı" dedi. 
SİZE BURADA SÖZ VERİYORUM 
Daha sonra söz alan CHP İstanbul Milletvekili Şafak Pavey, isminin Dikili Belediye tarafından geleceğin ümidi olan gençlere ait bir gençlik merkezine verilmesinden dolayı çok duygulandığını belirtti. Pavey, "Şu son günlerde yaşadığımız ölümlere sebep olan terörü şiddetle kınıyorum. Atatürk`ümüzün bize emanet ettiği cumhuriyetimize sahip çıkacağımıza size burada söz veriyorum. Modern gençlik, güven içinde olmak, iyi eğitim almak, onurlu çalışmak, cinsiyetler arasında gelenek ve göreneğe tabi tutulmadan, özgürce ve birlikte eğlenerek yaşamak istiyor" dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ise konuşmasının büyük bölümünü ülkede gerçekleşen terör olaylarına ayırdı. Tezcan ayrıca konuşmasında terörün her türlüsünü şiddetle kınadığını da belirterek, hükümeti eleştirdi.
DHA