Sözcü Plus Giriş

– ŞANLIURFA’da Özgür Kadın Kongresi üyesi kadınlar, HDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını protesto etti.
Öğlen saatlerinde Ahmet Bahçıvan İş Merkezinde toplanan Özgür Kadın Kongresi üyesi bir grup kadın, TBMM’da oylamaya sunulan HDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasını protesto etti. Ellerinde 'İrademe, vekilime dokunma' pankartı taşıyan, Türkçe ve Kürtçe slogan atan kadınlar adına konuşan DBP İl Eşbaşkanı Leyla Coşkun, darbe ile kadınların özgürlük iradesinin kırılarak toplumun köleleştirilmek istendiği iddiasında bulundu. HDP ve DBP yöneticilerinin hukuka aykırı şekilde tutuklandığını öne süren Coşkun şöyle dedi:
"Bu kez HDP’nin seçilmişleri, politik faaliyetlerinden dolayı susturulmak, yasama dokunulmazlıkları gasp edilmektedir. 'Dokunulmazlıkların kaldırılması' adı altında, Türkiye’nin demokratikleşmesi ve Kürt sorununun demokratik çözümü için mücadele eden partimizin seçilmişlerinin tasfiye edilmesi darbe sürecini tırmandırılmaktadır. Kimin mecliste olacağına halk değil iktidar ve onun destekleyicileri karar veriyor."

DHA