Şantaj ve fidyenin arkasında Özbek kadın çıktı!

İstanbul’da Azeri işadamını kaçırarak, iki gün boyunca Sarıyer’de bir villada tutan, fidye ve şantaj çetesine yönelik düzenlenen baskında 4 şüpheli yakalandı. Olayı Özbekistan uyruklu Mushtary S., adlı kadının organize ettiği ortaya çıktı.

Şantaj ve fidyenin arkasında Özbek kadın çıktı!

Olay, geçtiğimiz 14 Ekim Günü Sarıyer'de meydana geldi. İddiaya göre, Azerbaycan'da tekstil işi yapan Mustafa T., iş görüşmesi için gittiği bir villada maskeli 3 kişi tarafından fidye için alıkonuldu. Mustafa T.'nin 10 bin lirasını alan şüpheliler, işadamını bir hastanenin önüne attı. Şüphelilerin, “Elimizde uygunsuz görüntülerin var” diyerek şantaj yapması üzerine Mustafa T., Emniyet'e giderek şikayetçi oldu.

ZORLA REHİN TUTULDU

İstanbul Emniyeti'ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü'ne ifade veren Mustaf T. “Azerbaycanlı eski çalışanım Latifa M., beni aradı.'Sabrina adında Özbek bir kadın var. Annesi ABD'de ve çok zengin iş yapmak istiyor' dedi”  Sarıyer'de bir adreste buluştuk, onlar lüks bir araçla geldi. Ardından, kadının villasına gittik. Bu sırada, maskeli 3 kişi başıma silah dayayarak beni zorla 2 gün rehin tuttular. On bin lira paramı aldılar. Görüntülerimi çekmişler şantaj yaptılar, para istediler” dedi.

FOTO: SÖZCÜ

FOTO: SÖZCÜ – Azeri Latifa M.

SAHTE İSİM KULLANMIŞ

Gasp Büro Amirliği'ne bağlı Rehine Müzakere Timi, şüphelilerin yakalanması için bir plan yaptı.  Mustafa T., kendisini arayanlarla, istedikleri parayı vermek için anlaştı. Buluşma noktasında polis baskın düzenledi. Parayı almaya giden Şahin Kemal Y., gözaltına alındı. Şüpheliden yola çıkan polis Kendisini Sabrina olarak tanıtan kadının gerçek adının Mushtarıy S. olduğunu belirledi. Mushtarıy S. ve Azerbaycan uyruklu Latifa M.'de düzenlenen baskınla yakalandı. Latifa M. ifadesinde, Özbek Mushtarıy S.'nin iş görüşmesi için buluşma ayarlamasını istediğini ve suçunun olmadığını söyledi.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU- Mustafa T.

ANNESİ İŞ KADINI

Polis, villayı  Mushtarıy S.'nin kiraladığını ve annesinin zengin bir iş kadını olduğunun doğru olduğunu belirledi. Mushtarıy S., işadamını kaçırmayı kendisinin istemediğini, bunun için sevgilisinin kendisini zorladığını söyledi. Polis her yerde Özbek kadının sevgilisini ararken, olaya karışan diğer bir isim olan Türel B. de gözaltına alındı. Emniyette ifadeleri alınan şüpheliler, adliyeye sevk edildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...