Savcı adaylarına önemli duyuru!

Adalet Bakanlığı, savcı adaylarının mülakatı ile ilgili medyada çıkan haberlerin gerçek dışı olduğunu açıkladı.

Savcı adaylarına önemli duyuru!

Adalet Bakanlığı, gazetelerde çıkan savcı adaylığı mülakatı haberleri için, “Sınav sonuçlarına gölge düşürerek, kamuoyunda algı oluşturmaya yönelik bu haberler mesnetsiz, gerçek dışı, gazetecilik ahlak ve etik ilkeleri ile bağdaşmamaktadır” ifadelerini kullandı.


Adalet Bakanlığı, bugün bazı gazetelerde çıkan “Savcı adaylığı mülakatı ile Ankara Batı Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu bünyesinde kurulan Yazı İşleri ve İdari İşler Müdürleri Sözlü Sınav Kurulunca açıklanan sözlü sınav sonuçları” haberleri hakkında yazılı açıklama yayımladı. Bakanlık açıklamasında, basında yer alan haberlerin gerçek dışı olduğunu belirtirken şu ifadeleri kullandı:

“Adalet Bakanlığı tarafından yapılan bütün sınavlar gibi hâkim ve savcı adaylığı mülakatı ile Ankara Batı Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu bünyesinde kurulan Yazı İşleri ve İdari İşler Müdürleri sözlü sınavları mer’i mevzuata uygun olarak gerçekleştirilmiş ve  sonuçları da kamuoyuna ilan edilmiştir. Sınav sonuçlarına gölge düşürerek, kamuoyunda algı oluşturmaya yönelik bu haberler mesnetsiz, gerçek dışı, gazetecilik ahlak ve etik ilkeleri ile bağdaşmamaktadır.”  ANKA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...