Sözcü Plus Giriş

Savcı, eşini öldürttüğü iddia edilen kadının beraatini istedi

Adana'da 24 yaşındaki Şeyha İpek'in eşi 35 yaşındaki Eyyüp İpek'i öldürmesi için 19 yaşındaki Cuma Poyraz'ı azmettirdiği iddiasıyla açılan davada, savcı genç kadının beraatini istedi.

Güncellenme: 19:26, 20/09/2016
Savcı, eşini öldürttüğü iddia edilen kadının beraatini istedi

Bursa’da aşçı olarak çalışan Eyyüp İpek, eşi Şeyha İpek’i ve 2 çocuğunu bir süre önce Adana’daki evine gönderdi. Adana’ya yerleşen Şeyha İpek ile mahalleden arkadaşı Cuma Poyraz arasında iddiaya göre gönül ilişkisi başladı. Şeyha İpek’in tekrar eşinin yanına döndüğü dönemde de bu ilişki devam etti. Şeyha İpek, 2015 yılı mayıs ayında maddi sorunları gerekçe göstererek eşi ve çocuklarını terk edip babası 49 yaşındaki Alaattin Öz’ün Adana’daki evine döndü. Eşi Şeyha’nın sosyal paylaşım sitesinde hesabına giren Eyyüp İpek, eşinin Cuma Poyraz ile ilişkisi olduğu mesajlarından fark edince kıskançlık krizine girdi.

GÖĞSÜNDEN BIÇAKLADI

1 Ağustos 2015’te çocuklarıyla birlikte Adana’ya gelen Eyyüp İpek, aile büyüklerinin araya girmesiyle eşi ile barıştı. Bunun üzerine Şeyha İpek, iddiaya göre Cuma Poyraz’a eşi ile barışmak durumunda kaldığını, öldürmesinin tek çare olduğunu söyledi. Gün içerisinde telefonda birbirlerini tehdit eden Eyyüp İpek ile Cuma Poyraz akşam buluşmak üzere sözleşti. Karasu Mevkisi’nde buluşan Cuma Poyraz, Eyyüp İpek’i göğsünden bıçaklayarak öldürdü. Cuma Poyraz ile Şeyha İpek tutuklanırken, genç kadının babası Alaattin Öz tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Cuma Poyraz hakkında kasten öldürme suçundan ömür boyu, Şeyha İpek ile babası Alaattin Öz hakkında ise azmettirme suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle Adana 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı.

‘ŞEYHA ÖLDÜRMEMİ İSTEDİ’

Şeyha İpek’le yaklaşık 3 yıldır ilişkilerinin olduğunu anlatan Cuma Poyraz, savunmasında şunları söyledi:

“Zaman zaman eşini ortadan kaldırmam yönünde beyanları oluyordu. Olay günü Eyyüp’le konuşmak istedim. Yanında oğlu vardı küfür ederek beni kovdu ‘akşam konuşuruz’ dedi. Arkadaşlarımla içki içtik. Akşam buluşunca yine küfür etti. Elini beline atıyordu, ‘seni öldüreceğim’ dedi. Bıçağı çıkartıp bir kere sapladım. Şeyha, ‘Ya komşumun altınlarını çal boşanmak için bana para sağla, ya da eşimi öldür’ derdi. Ben kabul etmeyince de ‘Sen nasıl sevgiden bahsediyorsun ne hırsızlık yapıyorsun ne de öldürüyorsun’ derdi. ”

KADIN TAHLİYE EDİLDİ

Cuma Poyraz’la ilişkisini kabul eden Şeyha İpek ise, “Olaydan bir hafta önce Cuma ile ilişkimi bitirmek istedim ancak kabul etmedi. Kendisiyle eşimi öldürmesi konusunda konuşmadım onu azmettirmedim” diye savunma yaptı. Baba Alaattin Öz ise azmettirme suçlamasını kabul etmedi. Mahkeme heyeti, Şeyha İpek’in tahliyesine karar verdi.

YARGILAMADA SONA GELİNDİ

Davanın bugün görülen celsesinde mahkeme savcısı araştırılacak bir husus kalmadığını belirterek mütalaasını verdi. Savcı, Şeyha İpek ile babası Alaattin Öz’ün delil yetersizliğinden azmettirme suçundan beraatlerine Cuma Poyraz’ın ise ömür boyu hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti, karar verilmesi için duruşmayı erteledi.

DHA

Yayınlanma Tarihi:17:21,