Sayısal Loto sonuçları 23 Temmuz 2016: İzmir’den 1 kişiye 4 milyon TL!

1028. hafta Sayısal Loto sonuçları MPİ açıklandı ve İzmir'den bir kişi 4 milyon TL'yi aşan büyük ikramiyenin hepsini tek başına kazanmayı başardı. İşte 23 Temmuz Sayısal Loto sonuçları, çekilişte çıkan numaralar ve diğer ikramiye miktarları...

Sayısal Loto sonuçları 23 Temmuz 2016: İzmir’den 1 kişiye 4 milyon TL!

Temmuz ayının  üçüncü haftasının Sayısal Loto sonuçları belili oldu ve bu hafta 4 milyonu aşan yüklü ikramiye tek bir kişinin oldu. Her hafta büyük umutlarla oynanan ve Milli Piyango İdaresine bağlı 5 farklı kazanç sisteminden bir tanesi olan Sayısal Loto’nun 1028. hafta sonuçları ilan edildi. MPİ’nin verdiği bilgilere göre bu haftanın Sayısal Loto kazananı kuponunu İzmir, Karşıyaka’dan yatıran bir talihli oldu. Söz konusu talihli 4 milyon TL’nin tek başına sahibi oldu. İşte 1028. haftanın kazanduran numaraları ve diğer sonuçların ikramiye miktarları…

1026. haftanın numaraları: 07, 12, 14, 34, 40, 46,

23 TEMMUZ SÜPER LOTO SONUÇLARI İKRAMİYE DAĞILIMI

6 bilen kişi sayısı :1Kişi başına düşen ikramiye tutarı:4.067.550,55TL
5 bilen kişi sayısı :206Kişi başına düşen ikramiye tutarı:3.113,25TL
4 bilen kişi sayısı :10.543Kişi başına düşen ikramiye tutarı:46,05TL
3 bilen kişi sayısı :188.654Kişi başına düşen ikramiye tutarı:7,20TL

OYUNUN ÖZELLİKLERİ

İdare tarafından düzenlenen, katılımcıların 1-49 sayı kümesi içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan ve kısaca ” oyun ” olarak da ifade edilen şans oyunudur.

Çekiliş özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler İdarece belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.

İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

Sistem tarafından kabul edilmeyen sahte, tahrif edilmiş, yırtılmış, zaman aşımına uğramış, iptal edilmiş biletlere ikramiye ödenmez. Bir bilete ikramiye ödenebilmesi için en az çekilen sayılar, barkot, bilet güvenlik numarası ve arka yüzündeki bilet seri numarasının açık şekilde okunması gerekir.

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, “Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır.” olarak belirlenmiştir.

Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,

(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...