Sözcü Plus Giriş

Sayısal Loto sonuçları 30 Temmuz 2016 – MPİ Sayısal Loto sonucu

Sayısal Loto sonuçları haberimizde. 1029. hafta Sayısal Loto sonuçları MPİ tarafından açıklandı. Sayısal Loto'da altı bilen kimse olmayınca büyük ikramiye haftaya devretti. İşte 31 Temmuz Sayısal Loto sonuçları, çekilişte çıkan numaralar ve diğer ikramiye miktarları...

null
Güncellenme: 10:00, 01/08/2016
Sayısal Loto sonuçları 30 Temmuz 2016 – MPİ Sayısal Loto sonucu

Sayısal Loto sonuçları açıklandı. 30 Temmuz 2016 tarihli Sayısal Loto çekilişi sonuçlarına göre 6 bilen çıkmadığı için yaklaşık 1.3 milyon lira gelecek haftaya devretti. İşte Sayısal Loto sonuçları, haftanın kazandıran numaraları ve diğer ikramiye miktarları…

Sayısal Loto 1029. haftanın kazandıran numaraları: 02, 14, 22, 23, 38, 47

Sayısal Loto çekilişinde altı bilen çıkmadı. Milli Piyango İdaresi tarafından yapılan açıklamada bir milyon 363 bin 193 lira 14 kuruş olan ikramiye haftaya devir etti.

Sayısal Loto sonuçlarına göre dağıtılan diğer ikramiye miktarlar şu şekilde oldu; 5 bilen 160 kişi 3 bin 588 lira otuz beşer kuruş, 4 bilen 9 bin 186 kişi 47 lira elli beşer kuruş, 3 bilen 169 bin 681 kişi 7 lira on beşer kuruş ikramiye alacaklar.

SAYISAL LOTO SONUÇLARI 30 TEMMUZ 2016

sayısal loto sonuçları 30 temmuz

SAYISAL LOTO NASIL OYNANIR?

Sayısal Loto Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen, oynayanların 1-49 sayıları içinden çekilişle belirlenecek olan 6, 5, 4, ve 3 sayının doğru tahmin edilmesine dayanan bir şans oyunudur.

Sayısal Loto çekilişi, özel çekiliş küresi kullanılmak suretiyle oyun planına göre dağıtılacak ikramiyeleri kazanacak numaraların belirlenmesidir. Çekilişler, MPİ tarafından belirlenecek gün ve saatte gerçekleştirilir.
İkramiyelerin ödenmesinde yetkileri dahilinde olması koşuluyla bayiler ve İdarece belirlenen Şubeler yükümlüdür.
Sayısal Loto oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri,
(3) ve (4) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayilerinden,
(5) bilenlere, ikramiyeleri Loto bayileri veya MPİ Şubelerinden,
(6) bilenlere ise, ikramiyeleri MPİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ödenecektir.

İkramiyelerin, bayiler ve Şubelerce ödenme süreleri idarece belirlenir. İkramiyeler, çekiliş tarihinden itibaren 1 yıl geçtikten sonra zaman aşımına uğrar.

SAYISAL LOTODA DEVİR SAYISI

Sayısal loto oyununda bir kaç hafta üst üste altı numarayı doğru tahmin eden çıkmaması üzerine ertesi haftalara devir sayısının artması, hasılatın çok yüksek olması üzerine sayısal loto oyun planında yapılan değişiklikle, “Bir haftaya ait oyunda altı bilen çıkmaması halinde bu gruba ayrılan ikramiye, ertesi hafta altı numarayı doğru tahmin edenlere dağıtılmak üzere devredilir. Bu şekilde yapılacak devir üç haftadan fazla olamaz. Dördüncü haftada altı numarayı doğru tahmin eden çıkmazsa, bu gruba ayrılan tutar, önceki haftalardan devredilmiş tutarlar ile birlikte beş numarayı (olmaması halinde dört numarayı) bilenler arasında dağıtılır.” olarak belirlenmiştir.

Yayınlanma Tarihi:21:34,