Sözcü Plus Giriş

Şehidin ailesi siyasileri canezede istemedi

Şırnak'ta, PKK'lı teröristlerin kanas keskin nişancı tüfeğiyle şehit düşen polis Cemil Koç için Bergama'da cenaze töreni düzenlendi.

Güncellenme: 21:26, 25/03/2016
Şehidin ailesi siyasileri canezede istemedi

Gökmen ULU/İZMİR
İzmir’den geçici görevle gittiği Şırnak’ta, olay yeri incelemesi yaptığı sırada PKK’lı teröristlerin kanas keskin nişancı tüfeğiyle, uzaktan ateş etmesi sonrasında şehit olan polis memuru Cemil Koç için, memleketi Bergama’da cenaze töreni düzenlendi.

FOTO: SÖZCÜ

 

Bu arada törenden önce Bergama Kaymakamı Osman Nuri Canatan, ilçe müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu, şehit polisin baba evinini bulunduğu Ovacık Mahallesi’ne gitti.
Burada Cuma namazı kılan kaymakam ve müftü, ardından şehit polisin babası Tevfik Koç’un evini ziyaret edip başsağlığında bulundu.

FOTO: SÖZCÜ

Burada konuşan anne Saniye Koç, hem hükümet hem de muhalefet partilerine eleştiride bulunup “Olan hep gariban çocuklarına oluyor. Onca polisin, askeri canını yaktılar” dedi. Şehit polisin emekli polis olan ağabeyi Cevdet Koç ise ailesi adına aldıkları kararı açıklayıp cenaze törenine, hiçbir siyasi parti temsilcisini istemediklerini açıkladı. Yetkililer de, aileyi aldıkları bu karardan vazgeçirmeye çalıştı.

FOTO: SÖZCÜ

 

FOTO: SÖZCÜ

BİNLER ŞEHİT POLİSİ UĞURLADI
Şehit polisin, İzmir’deki evinin önünden geçirilen cenazesi, daha sonra helikopterle memleketi Bergama İlçesi’ne getirildi. Şehit Cemil Koç’un Türk bayrağına sarılı tabutu, törenin yapılacağı Kurşunlu Cami’ne götürüldü. Camideki törende şehit polisin eşi Nuray Koç, polis okulu öğrencisi oğlu Furkan Koç, üniversite eğitimi alan kızı Gizem Koç, babası Tevfik Koç, annesi Saniye Koç ile emekli polis ağabeyi Cevdet Koç ve diğer yakınları, taziyeleri kabul etti. Aileyi acılı günlerinde, Vali Mustafa Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ak Parti Milletvekilleri Hamza Dağ, Necip Kalkan, Atilla Kaya, CHP milletvekilleri Atilla Sertel, Tacettin Bayır ile asker ve polis yetkilileri, siyasi parti temsilcileri yalnız bırakmadı.

FOTO: SÖZCÜ

Acılı baba Tevfik Koç, yaşadığı acıya daha fazla dayanamayınca oğlunun tabutunu önüne konulan sandalyede oturdu. Bu sırada torunları Furkan Koç ve Gizem Koç dedelerine destek olmaya çalıştı. Şehit polisin emekli polis memuru olan ağabeyi Cevdet Koç da tabut başında, saygı duruşunda bulundu.

FOTO: SÖZCÜ

İkindi vakti kılınan cenaze namazından sonra şehit polisin tabutu, meslektaşlarınca omuzlara alındı. Binlerce vatandaşın katıldığı törende, şehit polisin tabutu Atatürk Caddesi’nde bir süre omuzlarda taşındı. Bu sırada vatandaşlar, terör örgütünü protesto etti. Ardından şehit Cemil Koç’un cenazesi, ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Ovacık Mahallesi’ne götürüldü. Baba evinin önünde araçtan alınan şehit polisin tabutu, bir kez daha omuzlarda taşınıp Ovacık Mahallesi Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

FOTO: SÖZCÜ

FOTO: SÖZCÜ

Yayınlanma Tarihi:18:46,