Sözcü Plus Giriş

Şehidin babası `Oğlum Cizre’deydi İdil’e gittikleri gün şehit oldu`

Şehidin babası `Oğlum Cizre’deydi İdil’e gittikleri gün şehit oldu`

Güncellenme: 13:11, 19/02/2016
Şehidin babası `Oğlum Cizre’deydi İdil’e gittikleri gün şehit oldu`

Özkan ARSLAN-İdris TİFTİKÇİ İSTANBUL,(DHA) Şırnak`ın İdil ilçesinde, PKK`lı teröristlere yönelik operasyon sırasında şehit olan Uzman Çavuş Burak Güneş’in babası Sait Güneş, “İki gün önce telefonla konuştum. Bana, ‘Baba Cizre’yi temizledik, İdil’i de temizleyip döneceğiz’ demişti. Cizre’ye girdikleri gün şehit oldu” diye konuştu.
Şehit askerin Pendik Kaynarca Kavakpınar Mahallesi`ndeki baba evinin bulunduğu sokak, dün akşamdan itibaren Türk bayraklarıyla donatıldı. Şehidin yakınları evin bulunduğu sokağa kurulan çadırda taziyeleri kabul etti.
BUGÜN BENİ İSTESİNLER ONUN YERİNE GİDERİM

Oğlunun şehit haberini dün akşam aldıklarını söyleyen baba Sait Güneş, “iki gün önce telefonla konuştum. ‘Cizre’yi temizledik. İdil’i de temizledikten sonra döneceğiz’ dedi. Gider gitmez de yavrumu onlar şehit etti” dedi.
Tek oğlu olduğunu belirten acılı baba, “Bu vatan bizim vatanımız. Teröre hiçbir zaman prim vermeyeceğiz. Bugün beni istesinler onun yerine ben giderim. Elim silah tutuyor, istesinler giderim. Onun kanı yerde kalmasın ve terör bir an önce temizlensin” diye konuştu.
MAYISIN AYINDA DÜĞÜN YAPACAKTIK

İki kızı ve bir oğlu olduğunu belirten Sait Güneş, “Oğlumun nikahını yapmıştık. Mayıs ayının 22’sinde düğün yapacaktık” diye konuştu.
Şehidin cenazesi, bugün ikindi vakti Pendik Dumankaya Camii’nde düzenlenecek törenin ardından Kavakpınar Koca Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

DHA