Sözcü Plus Giriş

MARDİN'in Nusaybin İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Hasan Kahraman'ın Kütahya'daki baba evi yasa boğuldu.
Nusaybin'de şehit olan evli ve bir çocuk babası Uzman Çavuş Hasan Kahraman'ın acı haberi, Kütahya'nın Evliya Çelebi Mahallesi Yulaf Sokak'ta oturan baba ocağına ulaştı. Askeri yetkililer, 3 çocuk babası inşaat ustası olan Beytullah Kahraman ile annesi Seviye Kahraman'a akşam saatlerinde oğullarının şehit olduğu haberini sağlık ekipleri eşliğinde verdi. Karaman çifti gözyaşlarına boğulurken, şehidin tek katlı baba ocağına dev Türk Bayrağı asıldı. Şehidin kardeşleri Rıdvan Kahraman ile Sercan Kahraman da eve geldiklerinde ağabeylerinin şehit olduğunu öğrendi.

Yakınları, Uzman Çavuş Hasan Kahraman'ın eşi Büşra ve 7 aylık oğlu Gökalp ile birlikte Kayseri'de oturduklarını, Hasan Kahraman'ın geçici görevle gittiği Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde şehit düştüğünü söyledi. Kahraman'ın yarın Kütahya'da toprağa verileceği belirtildi.

DHA