Sözcü Plus Giriş

Şehit cenazesinde çifte standart!

Bitlis’te şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Hasan Hüseyin Gül için Bitlis’in Tatvan ilçesinde düzenlenen törende basına çifte standart uygulanarak, sadece devletin resmi kurulu Anadolu Ajansı (AA) alındı. Binlerce abonesi olan diğer haber ajanslarının törene alınmamasına İhlas Haber Ajansı isyan etti.

Güncellenme: 14:39, 27/06/2016
Şehit cenazesinde çifte standart!

Bitlis kırsalında yürütülmekte olan operasyonlar sırasında, PKK’lı teröristler tarafından tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlatılması sonucu şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Hasan Hüseyin Gül'ün cenazesi, törenin yapılacağı Tatvan 10. Kumando Tugay Komutanlığına bağlı Orgenaral Suat Kuyaş Kışlası’na getirildi.

AA dışındaki haber ekipleri nizamineyinin kapısında beklemek zorunda kaldı.

AA dışındaki haber ekipleri nizamineyinin kapısında beklemek zorunda kaldı.

SADECE AA’YI ALDILAR!

Şehit cenazesine katılmak üzere gelen araçlar kışla kapısında arama ve kimlik kontrolü yapıldıktan sonra içeri alındı. Ancak, Orgenaral Suat Kuyaş Kışlası’nda yapılan törende basına çifte standart uygulanarak, töreni sadece AA'nın takip etmesine izin verildi. Tören için kışlaya gelen yerel-ulusal televizyon ve ajans muhabirlerine ise haber takibi için izin çıkmaması üzerine muhabirler olaya tepki gösterip tören alanından ayrılmak zorunda kaldı.

MEMLEKETİNE GÖNDERİLDİ

Öte yandan, kışlada yapılan törenin ardından şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hasan Hüseyin Gül’ün naaşı memleketi Isparta'ya gönderildi. (İHA)