Şehit cenazesinde duygulandıran görüntüler

Tunceli’de, terör örgütü ile girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Burhan Acar, gözyaşları içinde Denizli Asri Mezarlığına defnedildi. Sağanak yağmur altında yapılan cenaze törenine katılan vatandaşların, görevli askerlerin ıslanmasını engellemek için şemsiyeleriyle birlikte kendilerini siper etmesi herkesi duygulandırdı.

Şehit cenazesinde duygulandıran görüntüler

Denizlili 22 yaşındaki şehit Jandarma Uzman Çavuş Burhan Acar’ın cenazesi, Elazığ'da yapılan askeri törenin ardından uçakla Denizli’ye, daha sonra da helallik almak için babaevine getirildi. Evde, şehit oğlunun tabutuna sarılan anne Ayşe Acar, “Oğlum gitme ne olur oğluşum, beni de koyun oraya ne olur” diye feryat etti. Şehidin kardeşi ve yakınları gözyaşları içinde tabutuna sarıldı.

askere-buyuk-sevgi-1000-4

Helallik alınmasının ardından dün cenaze namazı kılınmak üzere Yeni Delikçınar Camisini getirilen şehidi yağmura rağmen binlerce vatandaş gözyaşları içinde uğurlandı. Şehidin annesi Ayşe ve babası Mehmet Acar ayakta durmakta zorlanırken, kardeşi gözyaşları içinde abisinin tabutuna sarıldı.

sehit-cenazesi-denizli-1000

Müftü Vekili Hasan Hüseyin Ortanca’nın kıldırdığı cenaze namazına Denizli Valisi Ahmet Altıparmak, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, 11. Komando Tugayı Komutan Kurmay Albay Gültekin Yaralı, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AKP Denizli İl Başkanı Necip Filiz, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, çok sayıda askeri erkan ve binlerce vatandaş katıldı.

Törende sık sık terör örgütünün aleyhinde sloganlar atıldı, şehit için dualar edildi.

Şehit Acar’ın cenazesi, Denizli Asri Mezarlığına defnedildi.

BU KARELER HERKESİ AĞLATTI

askere-buyuk-sevgi-1000

Fotoğraf: Ramazan ÇETİN / DHA – Dünyada bu sevginin bir benzeri daha yok…

Cenazeye katılan binlerce kişi evlatlarına sahip çıktı, onları bağrına bastı… Dünyada eşi benzeri görülmeyen sevgi böyle fotoğraflandı.

 

askere-buyuk-sevgi-1000-2

FOTO: Medeni TOPALOĞLU – Zekican ŞENKAYA / İHA

Vatandaşlar kendileri ıslanırken şemsiyeleriyle Türk askerini korudu. Yağmur altında bekleyen bir askere, yaşlı bir adamın kendi şemsiyeni vererek yağmurdan koruması ise dikkat çekti.

askere-buyuk-sevgi-1000-3

FOTO: Medeni TOPALOĞLU – Zekican ŞENKAYA / İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...