Şehit kaymakam ve eşi TRT’ye konuşmuştu

Dünkü terör saldırısında yaralanan Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk tedavi gördüğü hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düştü. Safitürk'ten geriye ise geçtiğimiz yıl aralık ayında TRT Belgesel'e yapığı açıklamalar kaldı. Güvenlik uzmanı Mete Yarar'ın programına konuk olan Safitürk, ilçedeki terörle mücadele çalışmalarını anlatmıştı.

Şehit kaymakam ve eşi TRT’ye konuşmuştu

Dünkü hain saldırı sonucu şehit düşen Derik Kaymakamı Fatih Safitürk, güvelik uzmanı Mete Yarar’ın TRT için yaptığı ‘Şahit Olun’ belgeselinde ailesiyle birlikte kameraların önüne çıkmış, ilçede yaşananları anlatmıştı. Kaymakam Safitürk “5 aydır buradayım. Halkımıza en zor şartlar da olsa hizmet etmeye çalışıyoruz burada” diye ilçedeki terörle mücadele çalışmalarını özetlemişti.

EŞİ: ONU YALNIZ BIRAKAMAM

Şehit kaymakamın aynı ilçede görev yapan öğretmen eşi Ayşegül Safitürk ise programda duygularını  “Bana ‘İstersen, dayanamazsan göndereyim’ dedi. Ama asla bunu yapamadım. Çünkü onun desteğe ve morale ihtiyacı vardı. Yavrumuzu görmeye ihtiyacı vardı. Her şey destekle olur diyerek kaldım” diye anlatmıştı. Çekimlerde şehit kaymakamın oğlu Eren de babasının kucağında görüntülenmişti.

METE YARAR: YİĞİT VE ÇALIŞMAK BİRİYDİ

Şehit kaymakam ile yaklaşık bir yıl önce röportaj yapan Mete Yarar ise onun için “Çok idealist bir kaymakam. Vatan yiğit ve çalışkan bir evladını kaybetti” dedi.

İşte o belgesel

İLGİLİ HABERSon dakika... Derik Kaymakamı şehit olduDerik Kaymakamı şehit oldu