Sözcü Plus Giriş

Şehit komiser yardımcısı Bilgen yarın toprağa verilecek

Şehit komiser yardımcısı Bilgen yarın toprağa verilecek

Güncellenme: 15:51, 28/01/2016
Şehit komiser yardımcısı Bilgen yarın toprağa verilecek

Bülent CİVANOĞLU- Faruk KAHRAMAN SUSURLUK (Balıkesir), (DHA) – DİYARBAKIR’ın Sur İlçesi`nde PKK`lı teröristlerle çıkan çatışmada keskin nişancı tüfeği Kanas ile vurulan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Komiser Yardımcısı 43 yaşındaki Zekeriya Bilgen’in cenazesi, yarın memleketi olan Balıkesir’in Susurluk İlçesi’nde toprağa verilecek.
Susurluk`ta inşaatlarda usta olarak çalışan Yusuf Bilgen`in dört çocuğundan biri olan Özel Harekat polisi Zekeriya Bilgen, Diyarbakır`ın Sur ilçesinde dün teröristlerle girdiği çatışmada yaralandı. Evli ve 4 çocuk babası olan Komiser Yardımcısı Bilgen kaldırıldığı hastanede şehit oldu.
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü`nde Özel Harekat Polisi olarak görev yapan Zekeriya Bilgen`in şehit düştüğü haberi, Susurluk İlçesi`ne bağlı Yenimahalle`deki baba evine dün akşam ulaştı. Annesi bir süre önce vefat eden polis Zekeriya Bilgen`in babası Yusuf Bilgen acı haberi yanında kalan torunu Yunus Emre Bilgen`le birlikte aldı. Diğer 3 kardeşi ve annesi Diyarbakır`da babasının yanında kalırken, kendisi dedesinin yanında Susurluk`ta kalan 22 yaşındaki Yunus Emre de dedesiyle birlikte acı haberle yıkıldı. Evlerine ve mahalleye dev Türk bayrağı asılan Bilgen ailesi gün boyunca taziyeleri kabul etti.
DHA