Sözcü Plus Giriş

Şehit polis Numan Şeref Datlı son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul Ümraniye HDP İlçe Binası'na çıkan göstericileri indirmek için çatıya çıkarken, düşerek can veren polis Memuru Numan Şeref Datlı(42) için tören düzenlendi. Şehit polisin eşi "Eşimi Şan ve şerefle uğurlıyorum. Güle güle Numanım" diye gözyaşı döktü.

Güncellenme: 14:45, 19/12/2016
Şehit polis Numan Şeref Datlı son yolculuğuna uğurlandı

İstanbul ve Kayseri’de yaşanan terör olayları sebebiyle düzenlenen protesto eylemlerinin HDP’ye yönelmesi istenmeyen bir olayın yaşanmasına sebep oldu.  Ümraniye’de gösteri düzenleyen kalabalık HDP İlçe Binası’na yöneldi. Eylemciler arasındaki 2 kişi, ilçe binasına bitişik bir binaya çıktı. Buradan HDP binasına geçen ikili çatıya bayrak astı. Polis memuru Numan Şeref Dadlı, oluşabilecek provakasyona engel olmak için duruma müdahale etti. Üç çocuk babası Dadlı, amirlerinden aldığı talimatla çatıdaki iki kişiyi indirmek için yan binadan çatıta geçmek istedi. 3 çocuk babası polis memuru bu sırada kırılan eternit sebebiye 4’üncü kattan yere düştü.

FOTOBSÖZCü - Datlı ailesi cenaze töreninde güçlükle ayakta durdu.

FOTOBSÖZCü – Datlı ailesi cenaze töreninde güçlükle ayakta durdu.

VALİ DE KATILDI

Provakasyona engel olmak isterken şehit düşen polis memuru için, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Vatan Yerleşkesi’nde tören düzenlendi.  Törene, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Birinci Ordu Komutanı Musa Avsever, İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İl Emniyet Müdürü Dr.Mustafa Çalışkan, çok sayıda üst düzey askeri erkan katıldı.

‘GÜLE GÜLE GİT’

Saygı duruşuyla başlayan, tören yapılan konuşmalar ve okunan doların ardından son buldu. Şehit Polis Numan Şeref Dadlı’nın Türk Bayrağı’na sarılı tabutu polislerin omzunda cenaze aracına götürüldü. Kortejle yürüyen, Şehit Numan Şeref Dadlı’nın eşi “Ben dikim, çocuklarım da dimdik ayakta, Ben ayakyayım,Vatan için yeni Numanlar yetiştiriyorum. Eşimi şanlı şerefle uğurlıyorum. Güle güle git Numanım” diye bağırırken, şehit polisin kızının “Babamla gurur duyuyorum” diye gözyaşı döktü. Tören sonrası şehit polisin naaşı cenaze namazı için Fatih Camisi’ne götürüldü.

İlginizi ÇekebilirKayseri'de bombalı saldırının ardından durağa 'Şehit Komandolar' yazısıKayseri'de bombalı saldırının ardından durağa 'Şehit Komandolar' yazısı