Sözcü Plus Giriş

Şehit polisin cenazesi memleketine gönderildi

Şehit polisin cenazesi memleketine gönderildi

Güncellenme: 15:25, 28/02/2016
Şehit polisin cenazesi memleketine gönderildi

Nezir GÜNEŞ-Adnan AVUKA MARDİN, (DHA)- MARDİN`in Nusaybin İlçesi`nde polis aracına yapılan roketli saldırı sonrasında şehit olan ve son 5 ay içinde Mardin`deki 17`inci şehit olan özel harekat polisi Mustafa Çetin`in cenazesi düzenlenen törenle memleketi Konya`ya gözyaşaları arasında uğurlandı.
Nusaybin ilçesi`nde PKK’lı teröristlerin bugün saat 05.45 sıralarında, Dicle Mahallesi Çağ Çağ Bulvarı`nda konumlanmış polis zırhlı aracına roketatarlı saldırısında ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan özel harekat polisi Mustafa Keskin, Mardin`de düzenlenen cenaze töreniyle memleketi Konya`ya gönderildi.
Bugün öğle saatlerde Mardin İl Emniyet Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen cenaze törenine, Vali Ömer Faruk Koçak, Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, şehidin ailesi, polis ve askerler katıldı. İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun`un Kuran okuması ile başlayan törende, şehit cenazesi alana getirildi. Şehit polis memuru Mustafa Çetin`in özgeçmişinin okunmasından sonra törende konuşan Vali Ömer Faruk Koçak, son olaylarla birlikte Mustafa Çetin`in Mardin`in 17`inci şehidi olduğunu hatırlatarak, şöyle dedi:
"Yiğit Mustafa, İstanbul`dan geçici görev ile Nusaybin`deki kardeşlerimizin açılan çukurlarla, haince huzurlarını bozmaya çalışanlarla mücadele etti. Her şehidimiz, her gazimiz, birliğimize ve bütünlüğümüze bir çimento oluyor. Bunu bilmeyen gafiller bir kere daha görsünler. Gafillere bir kere daha gösteriyorum, dönün Cizre`ye bakın sonunuz belli, Silopi`ye bakın sonunuz belli. Sur`da bitmek üzeresiniz, sonunuz belli. Dargeçit`te ve Derik`te sonunuz belli. O çukurları kazan gafillere diyorum ki; elinize silah tutuşturanlara dönün deyin ki, `Biz burada çukur kazarken, bombalar patlatırken, kendi milletimize ihanet ederken sizler sıcak yataklarınızda, lüks odalarınızda keyif yapıyorsunuz. Biz artık sizin oyunlarınıza gelmeyeceğiz` deyin. Sonunuzu görüyorsunuz, bu hazin sona gitmeden bir kez daha o gafillere diyorum ki; bu işin sonu yok. Biran önce teslim olun."
Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pekcan ise, Nusaybin`de terör örgütü mensuplarına karşı yürütülen operasyonlar kapsamında Mustafa Çetin`in şehit edildiklerini belirterek, yaralı polislerin ise ileri tetkik ve tedavileri için ambulans uçakla Ankara GATA`ya sevk edileceklerini ve hayati tehlikeleri bulunmadığını söyledi.
Konuşmaların ardından Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun, dua okudu. Duanın ardından silah arkadaşları tarafından omuzlara alınan şehit özel harekat polisi Mustafa Çetin`in naaşı, salavat ve tekbirler eşliğinde cenaze aracına konuldu.
Şehit Mustafa Çetin`in cenazesi, dua ve gözyaşları arasında toprağa verilmek üzere memleketi Konya`nın Yukarı Çiğil Mahallesi`ndeki babasının evine gönderildi.
47 GÜN ÖNCE BEBEĞİ OLMUŞTU
DHA