Sözcü Plus Giriş

Şehit Üsteğmen'in adı sokağında yaşayacak

Şehit Üsteğmen'in adı sokağında yaşayacak

Güncellenme: 13:46, 31/03/2016
Şehit Üsteğmen'in adı sokağında yaşayacak

İZMİR Karşıyaka Belediyesi, Kuzey Irak'ta şehit düşen, Karşıyakalı Topçu Üsteğmen İsmail Cazgır'ın adını, doğup büyüdüğü sokağa verecek.
Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel ve CHP İlçe Başkanı Uğur Yıldırım, CHP Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı, İl ve İlçe yöneticileri şehidin babası Haluk Cazgır'ı evinde ziyaret etti. Şehidin Babası Haluk Cazgır'ın oğlunun adının sokağa verilmesini istediğini DHA'nın dünkü haberinden öğrenen Başkan Hüseyin Mutlu Akpırnar, Çarşı içindeki 1690 sokağın adının ilk meclis toplantısında alınacak kararla "İsmail Cazgır Sokak" olacağını açıkladı. Başkan Akpınar ayrıca, Şehit Cazgır'ın sosyal medyadan duyurduğu kitap kampanyasını da kendilerinin sürdüreceklerini açıkladı.
Başkan Akpınar “Türkiye aydın bir askerini kaybetti. Acımız tarif edilemeyecek kadar büyük. Vatanı için canını veren şehidimizin adını, büyüdüğü sokağa vererek ölümsüzleştireceğiz. Şehidimizin sosyal medyadan duyurusunu yaptığı kitap kampanyasını da sürdürerek, büyük bir kampanyaya dönüştüreceğiz" dedi.
CHP İl Başkanı Alaattin Yüksel de “Büyük yürekli bir evladımızı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Acımızı bir nebze azaltmak ve şehidimizin manevi varlığını sonsuza kadar sürdürmek için çalışıyoruz. Her türlü ihtiyaçta ailemizin yanındayız" diye konuştu.
ACIMIZI HAFİFLETİR
Şehit Üsteğmen İsmail Cazgır'ın babası Haluk Cazgır ise oğlunun adının sokağa verilecek olmasından duyduğu memnuniyeti de getirdi. Acılı dönemde, manevi olarak destek hissetmenin önemli olduğunu belirten Cazgır, “Teşekkür ediyorum" dedi.

DHA