Şehitler son yolculuğuna uğurlanıyor!

Siirt'te PKK'lı teröristler askeri aracın geçişi sırasında karayoluna tuzakladıkları patlayıcı uzaktan kumanda ile infilak ettirmesi sonucu üç asker şehit olmuştu. Öte yandan Hakkari'nin Depin Polis kontrol noktasına PKK'lı teröristler tarafından bombalı araçla saldırı düzenlenmiş, saldırıda yaralanan 13 polisten ikisi şehit olmuştu. Şehit olan bu 5 askerimiz memleketlerinde gözyaşları içinde toprağa veriliyor.

Şehitler son yolculuğuna uğurlanıyor!

Siirt’te PKK’lı teröristler tarafından yerleştirilen patlayıcının infilak etmesi sonucunda şehit olan 27 yaşındaki Uzman Çavuş Nuh Kürşat Temizyürek, doğum gününde defnedildi.

FOTO: DHA

FOTO: DHA

DOĞUM GÜNÜNDE TOPRAĞA VERİLDİ

İkindi namazına müteakip Kalem Kırdı Camii’nde kılınan cenaze namazına Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Uğur Özcan, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, AKP İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, şehit Nuh Kürşat Temizyürek’in babası Musa Temizyürek ile yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cenazeden önce şehidin annesi Ayşe Temizyürek ve kardeşleri tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Cenazeye şehit ağabeyinin üniformasıyla katılan Niyazi Temizyürek de gözyaşı döktü.

FOTO: DHA

FOTO: DHA

SİİRT'te-el-yapımı-patlayıcının-infilak-ettirilmesi-sonucu-şehit-olan-Uzman-çavuş-Nuh-Kürşat-Temizyürek'in askeri kamuflajını giyen kardeşi Niyazi Temizyürek, Ağabeyinin fotoğrafını son kez öptü. FOTO: İHA

SİİRT’te el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Uzman çavuş Nuh Kürşat Temizyürek’in askeri kamuflajını giyen kardeşi Niyazi Temizyürek, Ağabeyinin fotoğrafını son kez öptü. FOTO: İHA

Namazdan önce şehidin özgeçmişi okundu. Şehit Nuh Kürşat Temizyürek’in 28 Temmuz 1989’da tarihinde doğduğu, en son görev yaptığı Siirt’te PKK’lı teröristlerce patlatılan bomba sonucunda 27 Temmuz 2016 tarihinde şehit olduğu okundu.

Şehidin cenazesi İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven’in kıldırdığı namazın ardından askerler tarafından mezarlığa götürülmek üzere top arabasına konuldu. Baba Musa ve şehidin kardeşi Niyazi, Kartal Şehitliği’ne kadar şehit Nuh Kürşat Temizyürek’in tabutunu bir an olsun bırakmadı. Cenazeye katılan yüzlerce vatandaş, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları attı.

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ OSMAN YILDIRIM SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Siirt’in Eruh İlçesi yakınlarında PKK’lı teröristlerin askeri aracın geçişi sırasında karayoluna tuzakladıkları patlayıcıyı uzaktan kumanda ile infilak ettirmesi sonucu şehit olan 3 askerden uzman çavuş 25 yaşındaki Osman Yıldırım, Kırıkkale’de ikindi vakti kılınan cenaze namazından Yahşihan İlçesinde toprağa verildi.

Diyarbakır’da düzenlenen törenin ardından uçakla Ankara’ya, daha sonra ise helikopter ile Kırıkkale’ye getirilen şehit uzman çavuş Osman Yıldırım, ilk görev yeri olarak gittiği Siirt’te yaklaşık 3 yıldan beri görev yapıyordu. Şehit uzman çavuş Osman Yıldırım’ın ikindi namazının ardından Kırıkkale Nur camiindeki cenaze törenine Vali M İlker Haktankaçmaz, Milletvekilleri Ramazan Can, Abdullah Öztürk, Mehmet Demir, Garnizon Komutanı Tümgeneral Asım Kocaoğlu, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, il müdürleri askeri erkan ve kalabalık bir vatandaş katıldı.

Törende şehit uzman çavuş Osman Çavuş’un annesi Ayşe, babası Demirhan, 6 aylık nişanlısı Yasemin Selvi, kardeşleri ile yakınları göz yaşlarına boğuldu. Şehidin cenazesi, tekbirlerle Kırıkkale’nin Yahşihan ilce mezarlığında toprağa verildi.

siirtte-patlama-sonucu-sehit-dusen-kirikkaleli-sehit-osman-yildirim-nur-camiinde-kilinan-ikindi-namazi-sonrasi-ilce-mezarliginda-topraga-verildi.-dha-

Siirt’te patlama sonucu şehit düşen Kırıkkaleli şehit Osman Yıldırım, nur camiinde kılınan ikindi namazı sonrası ilçe mezarlığında toprağa verildi. FOTO: DHA

ŞEHİT POLİSLERE UĞURLAMA TÖRENİ

Hakkari’deki bombalı saldırıda şehit düşen polis memurları Hamza Irmak ve Abdullah Bozkurt, Van’da düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı.
Van Ferit Melen Havalimanı'nda düzenlenen törene Tuşba Kaymakamı Musa Sarı, Edremit Kaymakamı Duran Eryılmaz, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, İl Jandarma Komutanı Yüksel Oğuz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe ve AK Parti İl Başkanı Zahir Soğanda ile askeri erkan, kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Saygı duruşu ve Van Müftüsü Nimetullah Arvas’ın okuduğu duanın ardından askeri uçakla şehit Irmak’ın naaşı Ankara, Abdullah Bozkurt’un cenazesi de Yozgat’a gönderildi.

Hakkari'de PKK'lı teröristler tarafından bomba yüklü araçla yapılan saldırıda şehit düşen polis memurları Hamza Irmak ve Abdullah Bozkurt, Van'daki törenle memleketlerine uğurlandı. FOTO: DHA

Hakkari’de PKK’lı teröristler tarafından bomba yüklü araçla yapılan saldırıda şehit düşen polis memurları Hamza Irmak ve Abdullah Bozkurt, Van’daki törenle memleketlerine uğurlandı. FOTO: DHA

Hakkari'de bombalı saldırı sonucu şehit düşen polis memurları Hamza Irmak ve Abdullah Bozkurt, Van'da düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı. FOTO: İHA

Hakkari’de bombalı saldırı sonucu şehit düşen polis memurları Hamza Irmak ve Abdullah Bozkurt, Van’da düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı. FOTO: İHA

GÖZYAŞLARIYLA TOPRAĞA VERİLDİ

Siirt Eruh karayolunda PKK’lı teröristler tarafından tuzaklanan bombalı saldırıda şehit düşen Er Mikail Yaşa, memleketi Malatya’da gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şehir mezarlığı camiinde Malatya İl Müftüsü Ümit Çimen’in kıldırdığı cenaze namazına, Malatya Valisi Mustafa Toprak, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Garnizon Komutanı Tümgeneral Ersun Altunsoy, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, parti il başkanları ile çeşitli sivil toplum kuruluşları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Törende şehit yakınları baygınlıklar geçirdi.

SANA NASIL KIYDILAR

Cenaze namazının ardından askeri manga eşliğinde şehit Er Mikail Yaşa’nın cenazesi şehitliğe götürülürken, annesi Sıddiye Yaşa, “Oğlum sana nasıl kıydılar, sana kıyanların Allah belasını versin” diyerek sinir krizleri geçirdi.

Şehit er Mikail Yaşa, ardından şehitlikte toprağa verildi. AJANSLAR

Şehit Mikail Yaşa Malatya'da gözyaşları içinde toprağa verildi.

Şehit Mikail Yaşa Malatya’da gözyaşları içinde toprağa verildi. FOTO: İHA

Şehit Mikail Yaşa Malatya'da gözyaşları içinde toprağa verildi. FOTO: İHA

Şehit Mikail Yaşa Malatya’da gözyaşları içinde toprağa verildi. FOTO: İHA

Şehit er Mikail Yaşa'nın naaşı askeri manga eşliğinde Malatya şehir mezarlığına götürüldü.

Şehit er Mikail Yaşa’nın naaşı askeri manga eşliğinde Malatya şehit mezarlığına götürüldü. FOTO: İHA

 

İLGİLİ HABERPKK iki şehirde birden saldırdı: Beş şehitPKK iki şehirde birden saldırdı: Beş şehit

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...