Sözcü Plus Giriş

Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ için fezleke

HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ için hazırlanan fezlekeler Adalet Bakanlığı'na gönderildi.

15:41 -
Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ için fezleke

DTK Kongresindeki “öz yönetim” ilanına ilişkin soruşturmada HDP Eş Genel Başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ’ın da aralarında bulunduğu milletvekilleri için hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığı’na gönderildi.

FOTO:DHA- Aralık ayında yapılan DTK kongresinde sözde “öz yönetim” ilan edilmişti.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından HDP eş genel başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile milletvekilleri Selma Irmak, Sırrı Süreyya Önder ve Ertuğrul Kürkçü hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Söz konusu isimlerin “dokunulmazlıklarının kaldırılması istemiyle” hazırlanan fezleke Adalet Bakanlığı’na gönderildi.

Diyarbakır Başsavcılığı, 26 Aralık 2015 tarihinde Diyarbakır Kayapınar Spor Salonunda gerçekleştirilen Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Olağanüstü Genel Kurulu’nda sözde “öz yönetim” ilanına ilişkin yaptıkları konuşma nedeniyle Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Selma Irmak, Sırrı Süreyya Önder ve Ertuğrul Kürkçü hakkında başlattığı soruşturmayı tamamladı.

FEZLEKELER ADALET BAKANLIĞI’NA GÖNDERİLDİ!

Soruşturma kapsamında, “Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek” ve “Silahlı terör örgütüne üye olmak” suçlamasıyla Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Selma Irmak, Sırrı Süreyya Önder ve Ertuğrul Kürkçü hakkında fezleke hazırlayan başsavcılık, şüphelilerin üzerlerine atılı suçların yasal unsurlarının oluştuğu gerekçesiyle Anayasa’nın 83. maddesine istinaden, “dokunulmazlıklarının kaldırılması” talebinde bulundu. Fezleke, Meclis Başkanlığı’na sunulmak üzere Adalet Bakanlığı’na gönderildi.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 15:48 04.02.2016
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more