Sevgilisini başka erkekle görünce dehşet saçtı: 2 ölü, 1 yaralı

Afyonkarahisar'da Mehmet Emin Kaya, sevgilisi Ayşe Çetin ile birlikte gördüğü Serkan Öz'e sokakta pompalı tüfekle peşpeşe 6 kez ateş etti. Serkan Öz'ün öldüğü, Ayşe Çetin'in ağır yaralandığı saldırı sonrası tüfeği çenesinin altına dayayan Kaya tetiği çekip yaşamına son verdi.

Sevgilisini başka erkekle görünce dehşet saçtı: 2 ölü, 1 yaralı

Afyonkarahisar Adnan Menderes Bulvarı üzerinde saat 15.00 sıralarında 03 VR 248 plakalı otomobiliyle şehir merkezinden Konya yolu yönüne giden özel bir firmada şoför olarak çalışan Mehmet Emin Kaya, iddiaya göre sevgilisi Ayşe Çetin’i bir başka erkekle yolda yürürken gördü. Otomobiliyle hızla Sakarya Caddesi’ne giren Mehmet Emin Kaya, yol ortasında durdurduğu otomobilin bagajından çıkardığı pompalı tüfekle kendisine doğru yürüyen Ayşe Çetin ile kadının diğer sevgilisi olduğu öne sürülen Serkan Öz’e peşpeşe ateş etti.

 

Pompalı tüfekle kaldırımdaki Ayşe Çetin ve Serkan Öz’e 6 kez ateş eden Mehmet Emin Kaya, daha sonra tüfeği çenesinin altına dayayarak tetiğe bastı. Kanlar içinde yerde kalan saldırgan Kaya olay yerinde, Serkan Öz ise ambulansla hastaneye götürülürken yaşamını yitirdi. Ağır yaralı hastaneye götürülen Ayşe Çetin’in göğüs bölgesinde çok sayıda saçma olduğu belirtildi. Sağlık durumunun ciddi olduğu belirtilen Çetin’in ameliyata alındığı kaydedildi.

Olay sonrası görgü tanıklarından birinin çektiği görüntülerde kanlar içinde yerde yatan Mehmet Emin Kaya’nın yanı başında genç bir kızın ağladığı görüldü. Adı öğrenilemeyen gencin, Kaya’nın kızı olduğu iddia edildi. Görgü tanıklarının cesedin başından uzaklaştırdığı genç kız, polis tarafından emniyete götürüldü. Polisin kordon altına alarak uzun süre inceleme yaptığı olayın görgü tanıklarından Mehmet Fatih, Mehmet Emin Kaya’nın Çetin ve Öz’ün üzerine koşarak gittiğini anlatırken, “Silah sesi gelince adamla kadın düştü. Ben arabaya atıp hastaneye götürecektim. Bir kadın başlarında ilgileniyordu. Yanında bir de ufak kız vardı. Hemen geldim arkadaşa, ‘Kıyıya gel adamın yanında pompalı var bizi de vurmasın’ dedim. Biz kıyıya geldik adam 2 adım attı. Tüfeği kafasına doğrulttu ve sıktı” dedi.

ÖLDÜRÜLEN YÖNETİCİ, 1 YIL ÖNCE KESİNTİSİNİN NEDENİNİ ANLATMIŞ

Öldürülen yönetici Gürsel Şahin'in, sitede merkezi ısınma sisteminden kaynaklanan doğalgaz sıkıntısıyla ilgili yaptığı açıklamalar ortaya çıktı.

Adapazarı ilçesi Korucuk Mahallesi'nde 1700 Ada yönetim ofisinde meydana gelen olayda, Ahmet Muhtar K. isimli şahıs, merkezi sistemle ısınan binada doğalgazın açılmaması yüzünden site yöneticisi Gürsel Şahin'i bıçaklayarak öldürmüş, Ahmet Muhtar K. ise Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalanarak gözaltına alınmıştı. Hayatını kaybeden site yöneticisinin cenazesi ise hastane morgundan alınarak Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Cinayete kurban giden site yöneticisi Gürsel Şahin'in yaklaşık bir yıl önce yine merkezi ısınma sisteminden kaynaklanan doğalgaz kesintisiyle ilgili yaptığı açıklamalar ortaya çıktı. Gürsel yaptığı açıklamada, “16 daireden 4 kişinin ödememesi üzerine abonelikleri iptal edilmiştir. Sebebi de merkezi ısıtma sistemidir. Bunun için başvurmadığımız yer kalmadı. En son konuyu milletvekillerimize ilettik. Onlarda bize bu sistemden çıkılması için yasa değişikliği olduğu zaman olur dedi. Bu 4 kişi borcunu ödediği zaman bloğun gazı açılır. Yönetim olarak elimizden gelen de bir şey yoktur. Borcu olan insanların borcunu ödemesi gerekiyor” demişti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...