Sözcü Plus Giriş

Silah bulunan arazide kazı çalışması bitti

Üsküdar'da kuru sıkı olduğu belirtilen 240 tabancanın bulunduğu arazide inceleme sona erdi. Evinin balkonundan gazetecilerin sorularını cevaplayan mahalle sakini, “2010 senesinde bu yol yapılırken polis kıyafetli bir grup, kamyonla ezip silahları gömdü. Gündüz vaktiydi" dedi.

Güncellenme: 14:35, 28/09/2016
Silah bulunan arazide kazı çalışması bitti

TEM ve Olay Yeri İnceleme ekiplerinin kazıda bulunan silahlarla ilk değerlendirmesine göre çoğu kullanılmaz durumdaki silahların kurusıkı olduğunu değerlendiriyor. Ancak buna rağmen gündüzde ekip olay yerindeki incelemelerini sürdürdü. Olay yeri inceleme ekipleri akşam kazı yapılan alanda dedektörle çalışma yaptı .Ekipler daha sonra iş makinesi çağırarak kazı çalışması başlattı .Ekiplerin çalışması devam ediyor.

MAHALLE SAKİNİ KADIN: POLİS KIYAFETLİ GRUP GÖMDÜ

Üsküdar’da kurusıkı olduğu belirtilen 240 tabancanın bulunduğu arazide inceleme sona erdi. Sabah saatlerinde iş makineleriyle tekrar başlayan ve yaklaşık 3 saat süren çalışmalar sonrasında ekipler topladıkları delillerle olay yerinden ayrıldı. Çevre sakinleri, mahallelerinin çok sakin olduğu belirtirken kazı yapılan alanın tam karşısında oturan ve ismini söylemeyen bir kadının söyledikleri hareketliliğine neden oldu. Evinin balkonundan gazetecilerin sorularını cevaplayan kadın, “2010 senesinde bu yol yapılırken polis kıyafetli bir grup, kamyonla ezip silahları gömdü. Gündüz vaktiydi. Gömdüler sonra yolu yaptılar” diye konuştu. Kadınla ropörtaj yapmak isteyen basın mensupları binaya girdi. Fakat yaşlı kadın dairenin kapısını açmayarak kimseyle konuşmadı. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.

DHA

Yayınlanma Tarihi:12:53,