Sözcü Plus Giriş

Silivri’de polis üzerlerine silahla yürüyen kişilere ateş açtı: 1 ölü, 1 yaralı

Silivri'de polis üzerlerine silahla yürüyen kişilere ateş açtı: 1 ölü, 1 yaralı

Güncellenme: 10:06, 27/03/2016
Silivri’de polis üzerlerine silahla yürüyen kişilere ateş açtı: 1 ölü, 1 yaralı

İstanbul’da, uygulama yapan polis, içerisinde 3 kişi bulunan çalıntı bir otomobili durdurdu. Ekip aracına çarparak kaçmaya çalışan şüphelilerden biri silah çekince, polis ateş etti. Olayda, çok sayıda suç kaydı olan şüphelilerden Selçuk M., hayatını kaybetti.

Habip ATAM / İSTANBUL

Foto: SÖZCÜ

Olay, dün akşam Silivri TEM Bağlantı Yolun'nda meydana geldi. İddiaya göre, uygulama yapan trafik ekkipleri, çalıntı kaydı bulunan bir aracı durudurdu. İçerisinde 3 kişi bulunan 34 F 86 17 plakalı araç önce uygulama noktasına yanaştı. Ancak çalıntı aracın sürücüsü geri geri giderek ekip otosuna çarptı. iddiaya göre, şüphelilerden ikisi çalıntı otomobilden inerek polise yöneldi. Şüphelierden birinin elindeki tabancayı polise yöneltmesi üzerine, ekipler havaya ateş açtı. Polisin ateş ermesi üzerine kaçmaya çalışan 3 kişinin, “Dur” ihtarına uymadı. Bunun üzerine, uygulama yapan ekipler, şüphelilere ateş etti. Olayda, şüphelilerden Selçuk M., hayatını kaybetti. Erdinç K. ise ayağından hafif şekilde yaralandı. Ekiplerin elinden kaçan İbrahim K., ise daha sonra yakalandı.

Foto: SÖZCÜ- Polise ateş açan şüphelilerden biri (küçük resim) hayatını kaybetti

Olayla ilgili İstanbul Emniyeti’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü soruşturma başlattı. İncelemede olay yerinde br adet 7.65 çapında tabanca bulundu. Polisten kaçmaya çalışan şüphelilerin, toplamda 32 suç kaydı olduğu belirlendi. Şüphelilerin, ağırlıklı olarak oto hırsızlığı, otodan hırsızlık, açıktan hırsızlık, sahte kimlik kullanma, çocuk kaçırma, iftira, uyuştucu ve kapkaç suçlarına karıştıkları belirlendi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:04:02,