Sözcü Plus Giriş

Şırnak Valisi, PKK'ya operasyonları sürdüren güvenlik güçlerine 'moral ziyareti' yaptı

Şırnak Valisi, PKK'ya operasyonları sürdüren güvenlik güçlerine 'moral ziyareti' yaptı

Güncellenme: 17:11, 19/03/2016
Şırnak Valisi, PKK'ya operasyonları sürdüren güvenlik güçlerine 'moral ziyareti' yaptı

 ŞIRNAK Valisi Ali İhsan Su, kentin çevresinde oluşturulan güvenlik noktalarını ziyaret ederek, PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için operasyonları sürdüren asker ve polisi ziyaret ederek moral verdi.
Şırnak'ta PKK'lıların yakalanması, patlayıcılarla tuzaklanan hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 14 Mart gecesi saat 23.00'ten itibaren uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından jandarma ve polis özel harekat timleri tarafından başlatılan 'Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çiftçi Operasyonu' sürüyor. Teröristlerin Yeni, Dicle, Cumhuriyet ve Yeşilyurt mahallerinde patlayıcı tuzakladıkları barikatlar top atışlarıyla imha ediliyor.Tuzaklı hedeflere top mermilerinin isabet etmesiyle, büyük bir gürültü ile patlama sesi duyulurken, Yeni, Dicle, Yeşilyurt ve Cumhuriyet mahallelerinden yoğun dumanların yükseldiği görüldü. Mahallelerde tuzaklanan 6 el yapımı patlayıcının etkisiz hale getirildiği belirtildi.
Şırnak Valisi Ali İhsan Su ile İl Emniyet Müdürü Celal Sel, PKK'lıların kent merkezine sızma ve ya kaçış noktalarında önlem alan asker, polis ve korucuları ziyaret edip, durumları hakkında bilgi aldı.
Vali Su, güvenlik noktalarında nöbet tutan güvenlik güçlerine şeker ve çikolata ikram ettikten sonra Siirt yolu üzerinde bulunan ve operasyondan dönen, asker, polis ve korucuların dinlenmek için konakladıkları eğitim kampusu alanına gitti. Burada asker korucu ve polislerin durumu hakkında bilgi alan Vali Su, onlarla kısa bir süre sohbet etti.
Kentte PKK'lıların muhtemel kaçış ve sızma noktaları olan dere yataklarına askerler yerleştirilirken, patlayıcı tuzaklara karşı menfezlerin girişlerinin kapatıldığı görüldü.

DHA