Sözcü Plus Giriş

Şırnak’ta 5 PKK’lı öldürüldü

Şırnak'ta bugün güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 5 PKK'lı terörist öldürülürken, 2 güvenlik görevlisi yaralandı.

Güncellenme: 14:00, 21/03/2016
Şırnak’ta 5 PKK’lı öldürüldü

Şırnak’ta bugün güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 5 PKK’lı terörist öldürülürken, 2 güvenlik görevlisi yaralandı. Operasyonlarda bugüne kadar imha edilen tuzaklanmış patlayıcıların sayısı da 48’e ulaştı.

Foto: DHA -Şırnak’ta düzenlenen operasyonda 5 terörist öldürüldü

Şırnak kent merkezinde 14 Mart tarihinde saat 23.00’da uygulanan sokağa çıkma yasağı ile birlikte jandarma ve polis özel harekat timlerinin PKK’ya yönelik ortak yürüttüğü, ‘Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çiftçi Operasyonu’, genişletilerek sürdürülüyor. Patlayıcı tuzaklanmış hendek ve barikatların temizlenmesi, PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılan operasyonun 7’nci gününde, Yeni, Dicle ve Cumhuriyet mahallelerinde tespit edilen hedeflere yönelik tankların başlattığı top atışı devam ediyor.

Yeşilyurt Mahallesi’ne giren güvenlik güçleri ile PKK’lılar arasında çatışma çıktı. PKK’lıların kullandığı bazı binaları, top atışına tutulurken, zırhlı araçlardan PKK’lıların teslim olması için sürekli anonslar yapıldı. Burada güvenlik güçleriyle çatışmaya giren 5 PKK’lı öldürülürken, aynı çatışmada 2 güvenlik görevlisi de yaralandı. Yaralanan güvenlik görevlileri Şırnak Asker Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Şırnak’ta devam eden operasyonlar kapsamında öldürülen PKK’lı sayısı 33’e yükselirken, bugün imha edilen el yapımı 9 patlayıcı ile birlikte imha edilen patlayıcı sayısı da 48 oldu.
Mahallelerden patlama ve silah sesleri duyulurken, kent merkezinden de dumanlar yükseldiği görüldü. Güvenlik güçlerinin operasyonlar ise devam ediyor.

DHA

Yayınlanma Tarihi:13:52,