Sözcü Plus Giriş

Şişme bot alabora oldu, 1 kişi gölette kayboldu

Şişme bot alabora oldu, 1 kişi gölette kayboldu

Güncellenme: 12:23, 24/03/2016
Şişme bot alabora oldu, 1 kişi gölette kayboldu

KOCAELİ'nin Kandıra İlçesi'nde balık tutmak için gölete ağ atan 2 arkadaşın bulunduğu şişme bot, lodos nedeniyle alabora oldu. 33 yaşındaki Hayrettin Yalçın yüzerek kıyıya çıkarken, 26 yaşındaki Abdullah Ümit Ortaç gölette kayboldu.
Sakarya Ferizli İlçesi'nde oturan Hayrettin Yalçın ile Abdullah Ümit Ortaç, dün akşam saatlerinde Kandıra Seyitaliler Köyü'ndeki Arıklı Göleti'ne balık tutmaya gitti. Şişme botla gölete açılan 2 arkadaş ağ attılar. Bu sırada, lodos nedeniyle yaklaşık 2 metre uzunluğundaki şişme bot alabora oldu. Hayrettin Yalçın yüzerek kıyıya çıkarken, Abdullah Ümit Ortaç gölette kayboldu. Hayrettin Yalçın köylülerden yardım isterken, köylülerin haber vermesi üzerine İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, jandarma, 112 Acil ve Kocaeli Sahilleri Su Kazalarını Engelleme Merkezi bölgeye geldi. Gece gölette yapılan aramalara rağmen Abdullah Ümit Ortaç bulanamadı.
Bu sabah arama çalışmalarına yeniden başlanırken, çalışmalara Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'nde görevli dalgıçlar da katıldı. Dalgıçlar gölette arama çalışmalarında bulunurken, göletin kenarında da aramalar yapıldı. Müzisyenlik yapan Abdullah Ümit Ortaç'ı arama çalışmaları devam ederken, babası Hamdullah Ortaç ile Hayrettin Yalçın üzüntü içerisinde çalışmaları izledi.

DHA