Sivas ve Tokat şehitleri yarın son yolculuğuna uğurlanacak (2)

Sivas ve Tokat şehitleri yarın son yolculuğuna uğurlanacak (2)

Sivas ve Tokat şehitleri yarın son yolculuğuna uğurlanacak (2)

EVİNİN ÖNÜNDE HELALLİK ALINDI
Diyarbakır`ın Sur İlçesi`nde teröristlerin açtığı ateş sonucu dün şehit olan 5 güvenlik görevlisinden Astsubay Özgür Erdoğan`ın Türk bayrağına sarılı naaşı, Kayseri`nin Talas ilçesindeki evinin önüne getirilerek `helallik` alındı.
Kayseri 1. Komando Tugayı`ndan silah arkadaşları Yüzbaşı Yiğitcan Çiga ve Uzman Çavuş Osman Ateş ile birlikte geçici görevle Sur`da görevlendirilen Astsubay Özgür Erdoğan, açılan ateş sonucu vurularak şehit oldu. Diyarbakır`da düzenlenen törenin ardından şehitler, memleketlerine gönderildi. Şehit astsubay Özgür Erdoğan`ın Türk bayrağına sarılı tabutu önce askeri uçakla Kayseri`ye, buradan da cenaze aracıyla Talas ilçesindeki evine getirildi. Tekbirler ve silah arkadaşlarının selam durarak karşıladığı şehit için burada `helallik` alındı.
Oğullarının cenazesini alın gelinleri Öznur ve torunları 5 yaşındaki Eylül Ada ile birlikte gelen Müesser ve Sait Erdoğan, ayakta durmakta zorluk çekti. Müesser Erdoğan, "`Oğlum, bak henüz doyamadığın evine geldin, kalk. Oğlum neredesin, haydi gelsene“ diye gözyaşı dökerken, baba Sait Erdoğan ise, “Oğlum, senin yerine ben ölseydim. Neredesin yiğidim, aslanım“ diye feryat etti.
Daha sonra Kayseri Asker Hastanesi morguna konulan şehit Astsubay Özgür Erdoğan`ın naaşı, yarın sabah cenaze aracıyla Sivas`ın Divriği İlçesi`ne götürülerek törenle toprağa verilecek.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...