Soğuk havada sokak hayvanları ve kuşlar unutulmadı

Soğuk havada sokak hayvanları ve kuşlar unutulmadı

Soğuk havada sokak hayvanları ve kuşlar unutulmadı

Necip KARATUNA SINDIRGI (Balıkesir), (DHA) – BALIKESİR`in Sındırgı Belediyesi, yoğun kar nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları ile kanatlılar için harekete geçti. Yeşil alanlara kuşlar için yem, kedi ve köpekler için ekmek bırakıldı.
Hayatı olumsuz etkileyen hava koşulları ve yoğun kar yağışı, sokakta ve yaban hayvanları ile kanatlıları zor durumda bıraktı. Sındırgı Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürü Nuh Yüksel Özdemir ve Belediye Veterineri Vildan Bakkal ile birlikte belediye ekipleri yeşil alanlara kuşlar için arpa ve buğday, kedi ve köpekler için ekmek bıraktı.
Sındırgılıları olumsuz hava şartlarında yaban hayatına desteğe çağıran Özdemir, "Belediyemize ait barınakta yaşayan köpeklere üç defa yiyecek veriyoruz. Veteriner hekimimiz tarafından sağlık kontrolleri yapılıyor. Barınağımızı ilerleyen günlerde daha modern bir yere taşıyacağız. Bu konuda çalışmalar devam ediyor. Barınaktaki hayvanların yanı sıra zorlu kış şartlarında doğaya ekmek, buğday bırakmak suretiyle, diğer hayvanların hayatlarını idame ettirmelerine bir nebze katkı sunuyoruz. Ekmek ve yem bıraktığımız alanları kontrol ediyoruz ve yem takviyesinde bulunuyoruz" dedi.
DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...