Sözcü Plus Giriş

Erdoğan’dan flaş ‘doğu açılımı’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Saray'da Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden STK temsilcilerini ve kanaat önderlerini ağırlayacak. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından söz konusu 'buluşmaya' ilişkin yapılan açıklamada "Bölgedeki sorunların bizzat oralarda yaşayan STK temsilcileri ve kanaat önderlerinden dinlenilmesi, istişare açısından önemli bir fırsat teşkil edecek. Benzer toplantılar sürecek" denildi.

null
Güncellenme: 14:26, 20/10/2016
Erdoğan’dan flaş ‘doğu açılımı’

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, bugünkü toplantının önümüzdeki süreçte de devam edecek olan Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinden STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle buluşma etkinliklerinin ilk halkasını oluşturduğunu vurguladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünkü toplantıda yaklaşık 50 misafirle bir araya geleceği kaydedildi. Bu toplantıların, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki sorunları bizzat oralarda yaşayan STK temsilcileri ve kanaat önderlerinden dinlemesi ve istişare açısından önemli bir fırsat teşkil edeceği belirtildi.

AŞİRET TEMSİLCİLERİ PKK’YI LANETLEMİŞTİ

Geçtiğimiz hafta Van’da bir araya gelen 16 ilden 181 aşiret temsilcisi teröre tepki bildirisi yayınlamış, bildiride “HDP’nin hendek siyasetini destekleyerek hayal kırıklığı yarattığı” tespiti yapılmıştı. PKK terör örgütünün eylemlerinin lanetlendiği toplantıda birlik ve beraberlik vurgusu yapılmıştı.

Yayınlanma Tarihi:10:55,