Sözcü Plus Giriş

Yiğit Bulut’tan İstanbul Atatürk Havalimanı saldırısı için skandal yorum!

Erdoğan'ın başdanışmanı Yiğit Bulut: Bir ülkede bir bomba patladıktan sonra bunun üç beş dakika haberini yapmak bu haberi abartmak size zevk mi veriyor? Patlama haberi yapmak boyunuzu mu büyütüyor?

Güncellenme: 11:09, 29/06/2016

Türkiye Atatürk Havalimanı’ndan gelen saldırı haberi ise sarsıldı. Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nda saat 22:00 sıralarında gerçekleştirilen saldırıda İlk belirlemelere göre 36 kişi yaşamını yitirdi 100’den fazla kişi de yaralandı. Türkiye’nin kalbindeki bu saldırının ardından hemen herkes televizyon kanallarını ve haber sitelerini açarak son dakika haberlerini takip etmeye başladı. İnsanlar olayın şokunun hemen ardından katliamın detaylarını öğrenmeye çalıştı.

Aynı dakikalarda TRT Haber kanalında ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başdanışmanı Yiğit Bulut vardı. Daimi konuğu olduğu programda konuşan Bulut saldırı ile ilgili gelişmeleri haberleştirelen gazetecilere ve medya kuruluşlarına saldDDDırdı.

“ABARTMAYIN”

Yiğit Bulut “Bir ülkede bir bomba patladıktan sonra bunun üç beş dakika haberini yapmak bu haberi abartmak yalan haber yapmak size zevk mi veriyor… ‘ABD zaten uyarmıştı’ diye haber yapmak boyunumuzu büyütüyor. Böyle haber olmaz bu medya mensupluğu değil” dedi. Geçmişte kendisi de çeşitli medya kuruluşlarında yöneticilik yapan Bulut’un bu sözleri sosyal medyada eleştirilere neden oldu.

metinerMETİNER KILIÇDAROĞLU’NU HEDEF GÖSTERDİ

AKP İstanbul milletvekili Mehmet Metiner ise Atatürk Havalimanı’ndaki kanlı saldırının sorumlusunu “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olarak” ilan etti. Metiner, Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında yaptığı konuşmanın saldırıyla bağlantılı olduğunu iddia etti.

Yayınlanma Tarihi:10:52,